Strona główna Tagi Centrum kompetencji puławy

centrum kompetencji puławy

VI konferencja „Nauka – Biznes – Rolnictwo”

W czwartek, 24 listopada w Puławskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyła się  VI konferencja „Nauka – Biznes – Rolnictwo”. Wydarzenie organizowane przez Centrum Kompetencji Puławy zostało objęte honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Branża rolno-spożywcza motorem wzrostu eksportu

Prezentacja raportu pt. "Polska atrakcyjnym producentem i dostawcą żywności", kierunki kształcenia w sektorze rolno-spożywczym oraz kwestie związane z Dyrektywą Azotanową – to najważniejsze punkty V Konferencji „Nauka – Biznes – Rolnictwo”, która zakończyła się w Puławach.

Raport “Polska atrakcyjnym producentem i dostawcą żywności”

Polska, jak żaden inny kraj, posiada atuty, żeby stać się europejskim centrum produkcji i przetwórstwa żywności. Aby dobrze wykorzystać istniejący potencjał, trzeba podjąć działania, które zbudują przewagę konkurencyjną, nie tylko w Europie, ale i na rynkach wschodzących – to zdaniem autorów raportu “Polska atrakcyjnym producentem i dostawcą żywności” kluczowe wyzwanie polskiego rolnictwa na najbliższe lata. Najnowsza publikacja Centrum Kompetencji Puławy została wydana pod honorowym patronatem Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego oraz Fertilizers Europe.