Strona główna Tagi Chłodnia

chłodnia

Nowe technologie w transporcie lotniczym świeżych produktów

Aircoolbox to system utrzymujący niską temperaturę transportowanych owoców i warzyw, który zaprezentowano w tym roku w Berlinie. Jest to niewielki kontener izolacyjny zaprojektowany m.in. do transportu lotniczego.
 
 

Na rejestrację urządzeń chłodniczych jest czas do 14 marca

Do 14 marca rolnicy powinni zgłosić swoje urządzenia chłodnicze do odpowiedniego rejestru. Za niezgłoszenie grożą im kary - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowe technologie w agrotechnice i przechowywaniu owoców

Jeszcze niedawno trzeba było wyjechać za granicę, aby poznać nowe technologie zarówno w produkcji owoców, jak również ich przechowywaniu. Obecnie polscy sadownicy z dobrym skutkiem wprowadzają je do swoich sadów, uwzględniając lokalne uwarunkowania klimatyczno-glebowe.

Na Ukrainie przybywa przechowalni

Tegoroczne zbiory ziemiopłodów zapowiadają się na Ukrainie bardzo dobrze. Już w sierpniu prognozowano dla kultur sadowniczych wzrost zbiorów o jedną trzecią w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Nowa sortownia owoców z chłodniami Grupy ROJA

Ponad 113 mln zł kosztowała budowa sortowni owoców z chłodniami Grupy Producentów Owoców ROJA, którą w sobotę uroczyście otwarto w miejscowości Regnów w powiecie rawskim (Łódzkie).

Kontrola warunków w komorach chłodniczych

Rozmowa z Wiesławem Kosiorkiem z firmy Unichłód.