Strona główna Tagi Cytrusy

cytrusy

W tym sezonie większy import cytrusów, mniejszy m.in. kiwi i brzoskwiń

W tym sezonie zwiększy się import cytrusów, mniejszy zaś będzie m.in. kiwi i brzoskwiń - oceniają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Z Włoch znikną uprawy cytrusów?

Włoskie cytrusy, symbol południa kraju są zagrożone - alarmują rolnicy. W ciągu ostatnich 15 lat ścięta została jedna trzecia drzewek pomarańczowych. Rośnie też coraz mniej cytryn i mandarynek. Uprawy znikają w zastraszającym tempie - podkreśla branża.

Nowe produkty na unijnej liście produktów chronionych

15 lipca Komisja Europejska opublikowała dwa rozporządzenia wpisujące na unijną listę produktów o chronionych nazwach chorwacką mandarynkę oraz holenderskiego ziemniaka.

Iran – potentat w produkcji owoców

Irańskie Stowarzyszenie Producentów Owoców opublikowało najnowszą prognozę dotyczącą szacunkowych zbiorów owoców cytrusowych w sezonie 2013/2014 (sezon rozpoczął się w marcu 2013 roku i potrwa do końca lutego 2014 roku).

Unia zakaże importu cytrusów z RPA?

Istnieje prawdopodobieństwo zawieszenia przez stronę unijną importu owoców cytrusowych pochodzących z Republiki Południowej Afryki. Trwają rozmowy prowadzone w Brukseli pomiędzy przedstawicielami strony unijnej, a ambasadorem RPA w Belgii.

Cytryny bez pestek

W Turcji zakończono prace selekcyjne nad uzyskaniem owoców cytryn pozbawionych pestek.
 

Znane twarze promują cytrusy – w Turcji

Turcy rozpoczęli kampanię promującą konsumpcję tureckich cytrusów na terenie Rosji, Rumunii, Ukrainy oraz na Bliskim Wschodzie. Twarzą kampanii, która ma wpłynąć na wzrost spożycia we wspomnianych krajach tureckich cytrusów stał się najsłynniejszy w Turcji aktor - twarz rodzimych oper mydlanych, który jest bardzo popularny nie tylko w Turcji, ale właśnie w krajach Bliskiego Wschodu.