Strona główna Tagi Etykiety

etykiety

Banderole do liftingu

Jest finał długich dyskusji branży winiarskiej na temat banderol. Będzie nie tylko łatwiej, ale i estetyczniej. Papierowe znaki akcyzy naklejane na opakowania już niebawem przejdą poważny lifting. Tak zdecydowało Ministerstwo Finansów. Jak mówią członkowie Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa, w tej sprawie, wszyscy są wygranymi.

Nowa broń państwa włoskiego w bitwie o pomidory

Dla Włochów pomidor jest produktem strategicznym. Zdają sobie z tego sprawę konsumenci włoscy, tamtejsi organizatorzy produkcji, handlowcy, mafiosi, politycy włoscy dowodzą, że coraz lepiej rozumieją tę prawdę.

Nowe zasady etykietowania produktów

Od 13 grudnia obowiązują nowe przepisy rozporządzenia nr 1169/2011 wprowadzające zmiany w dotychczasowym sposobnie znakowania i etykietowania żywności. Do tej pory bowiem obowiązywały ogólne przepisy dotyczące etykietowania żywności pochodzące z 1978 r., oraz przepisy w sprawie określania wartości odżywczej z 1990 r.

Nowatorskie etykiety

Dużym zainteresowaniem konsumentów i producentów owoców cieszą się w ostatnim czasie technologie związane z oryginalnym znakowaniem czy etykietowaniem owoców i warzyw.