Strona główna Tagi Expo 2015 mediolan

expo 2015 mediolan

Organizatorzy Expo w Mediolanie chcą zachować polski pawilon

Włoscy organizatorzy zeszłorocznej światowej wystawy Expo w Mediolanie chcą, by na jej terenie pozostało kilka pawilonów, wśród nich polski, gdyż planują wykorzystanie ich do dalszych celów. Jak dowiaduje się PAP, prośba o przekazanie pawilonu trafiła do Warszawy.

Ponad 1,5 mln osób odwiedziło polski pawilon na Expo

Ponad 1,5 miliona osób zwiedziło polski pawilon na światowej wystawie Expo w Mediolanie, kończącej się po pół roku w sobotę. Odbyły się tam dziesiątki imprez i prezentacji regionów i ich atrakcji turystycznych oraz tradycji kulinarnych.

Obchody Światowego Dnia Żywności na Expo

Migranci przybywający na wybrzeża Włoch uciekli przed prześladowaniami i głodem - oświadczył prezydent Sergio Mattarella podczas piątkowych obchodów Światowego Dnia Żywności na wystawie Expo w Mediolanie. Wziął w nich udział sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. 
 

Polski pawilon w Mediolanie odwiedziło 1,4 mln osób

Polski pawilon na światowej wystawie Expo w Mediolanie odwiedziło jak dotąd 1,4 mln osób - powiedział we wtorek, 13 października, na konferencji prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Dodał, że o organizację Expo w 2022 r. będzie starać się Łódź. Expo 2015 w Mediolanie trwa od 1 maja do końca października. Bierze w nim udział 145 krajów i organizacji międzynarodowych. Swoje pawilony zbudowały 54 państwa.
 

Dzień Polski na EXPO w Mediolanie

Od rana w niedzielę na wystawie światowej EXPO w Mediolanie trwa Dzień Polski. Uroczystościom przy polskim pawilonie towarzyszą pokazy kulinarne, wystawy sztuki użytkowej i wzornictwa oraz koncerty.

Nagrodzeni w kampanii „Fruitness, enjoy it”

Po 9 latach działań promocyjnych zdrowego stylu życia, którego podstawę stanowi dieta bogata w owoce i warzywa oraz regularna aktywność fizyczna, podczas EXPO w Mediolanie zostają przyznane nagrody znanym sportowcom i osobom związanym ze sportem, którzy dobrze reprezentują główne przesłania kampanii „Fruitness, enjoy it”.

Włochy: rolnicy piętnują na Expo podrabianie włoskiej żywności

Kawa “mafiozzo”, ser “zottarella” - to napiętnowane we Włoszech przykłady podróbek słynnych produktów żywnościowych. "To już nie tylko oszustwo, ale zniewaga" - podkreślają włoscy rolnicy, którzy pokazali te najbardziej jaskrawe przykłady na Expo w Mediolanie. Związek włoskich rolników Coldiretti zaprezentował na światowej wystawie, poświęconej żywności, najbardziej absurdalne i – jak oceniono - obraźliwe przykłady fałszowania różnych artykułów czy też osobliwych interpretacji tego, czym jest kuchnia z Italii.

Polska restauracja w pawilonie na Expo kusi przysmakami

Jednym z najmocniejszych punktów polskiego pawilonu na światowej wystawie Expo w Mediolanie jest... restauracja. Serwowane są tam znakomitej jakości polskie przysmaki, które doceniają zarówno Włosi, jak i zwiedzający ekspozycję z innych krajów.

Sawicki: zaopatrzenie w żywność można poprawić zmniejszając marnotrawstwo

Na świecie głoduje ponad 900 mln ludzi, gdyby zmniejszyć marnotrawstwo żywności, to dostęp do niej stałby się zdecydowanie lepszy - mówił w czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki podczas Międzynarodowego Forum Rolnego w Mediolanie.

Minister Marek Sawicki będzie gościem Expo 2015

Minister rolnictwa Marek Sawicki będzie uczestniczył 3-4 czerwca w Międzynarodowym Forum Rolniczym, które odbędzie się w ramach Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie (Włochy).