Strona główna Tagi Fundusz stabilizacji dochodów rolniczych

fundusz stabilizacji dochodów rolniczych

Powstanie Fundusz Ochrony Dochodów Rolniczych

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem ustawy o funduszach ochrony przychodów rolniczych, dzięki którym rolnicy mieliby gwarancję częściowej rekompensaty utraconych dochodów - poinformowała na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa wiceminister Ewa Lech.

Konsultacje dot. funduszu rekompensującego rolnikom utratę dochodów

Projektowana ustawa o Funduszu Ochrony Dochodów Rolniczych ma umożliwić częściową rekompensatę utraty dochodów przez rolników w przypadku znacznego ich obniżenia lub gdy nie ma możliwości uzyskania zapłaty za zbyte produkty rolne. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

Fundusz Wzajemnej Pomocy jest niedopracowany?

Sejmowa komisja rolnictwa i rozwoju wsi postanowiła w środę cofnąć do podkomisji projekt ustawy o Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych. Fundusz ma zapewnić rekompensaty rolnikom, którym znacznie spadły dochody lub nie mogą uzyskać zapłaty za towar.

Projekt ustawy o funduszu wzajemnej pomocy ponownie w podkomisji

Rządowy projekt ustawy o Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych ponownie wrócił do podkomisji. Celem jego utworzenia jest pomoc rolnikom w formie rekompensaty w sytuacji np. znacznego spadku ich dochodów lub bankructwa firmy skupującej.

Powstanie fundusz rekompensujący rolnikom spadek dochodów

Rząd przyjął w środę projekt ustawy o Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych. Jego utworzenie pozwoli na wypłacanie rolnikom rekompensat w przypadku znacznego obniżenia dochodów lub gdy nie mogą uzyskać zapłaty za towar.

Szef Federacji Producentów Żywności krytycznie o funduszu dla rolników

Dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner uważa, że zamiast tworzyć Fundusz Stabilizacji Dochodów Rolniczych, lepiej byłoby zaproponować rolnikom utworzenie 16 giełd rolnych, których byliby właścicielami i w których byliby ubezpieczeni.

W funduszu stabilizacji na początek ok. 500 mln zł

Fundusz stabilizacji dochodów rolniczych, który ma powstać do końca roku, zostanie na początek zasilony kwotą 400-500 mln zł z kredytu - zapowiedział w czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że do funduszu może trafiać rocznie ok. 150 mln zł.

Kopacz obiecuje fundusz stabilizacji dochodów rolniczych

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała w expose powołanie do końca roku funduszu stabilizacji dochodów rolniczych. Jako niezadowalające oceniła propozycje KE ws. rekompensat dla rolników dotkniętych rosyjskim embargiem na żywność.