Strona główna Tagi Ior-pb

ior-pb

Innowacje w IPM

14 stycznia w Poznaniu rozpoczął się kongres „IPM Innovation in Europe”. W trwającym trzy dni  wydarzeniu bierze udział  200 uczestników z 24 krajów świata.

Zaraza ogniowa w nowym świetle

53 Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin–PIB w Poznaniu, odbywająca się 7 i 8 lutego, jest bogata w doniesienia o nowościach. Dotyczą one zarówno rozwiązań ekonomicznych (m. in. wsparcia dla gospodarstw rolnych), prawnych (finał prac nad ustawą o środkach ochrony roślin), jak i praktycznych zaleceń ochrony.

Biologiczne metody w integrowanej ochronie roślin…

… były tematem tegorocznego sympozjum, tradycyjnie odbywającego się w przeddzień otwarcia obrad Sesji Naukowych Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu.

X Jubileuszowa Konferencja …

… z cyklu Racjonalna Technika Ochrony Roślin, tradycyjnie organizowana przez Instytut Ochrony Roślin–PIB, Instytut Ogrodnictwa, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbywa się w Poznaniu 14 i 15 listopada.

Danuta Sosnowska nowym dyrektorem IOR-PIB

Prof. dr hab. Danuta Sosnowska została dzisiaj powołana na stanowisko dyrektora Instytutu Ochrony Roślin-Państwowego Instytutu Badawczego. Nominację wręczył jej w Poznaniu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.