Strona główna Tagi Kleszcze

kleszcze

Rolniku – uważaj na kleszcze!

Ponad 1500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy) - informuje i ostrzega Kasa.

Rolniku – uważaj na kleszcze

Jak podaje KRUS, w ciągu ostatnich 10 lat ponad 1500 ubezpieczonych w niej osób doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy). Warto wiedzieć, jak należy postępować, aby uniknąć ukąszenia, a jeśli już do niego dojdzie – jak zminimalizować skutki kontaktu z tym pajęczakiem.

Do 30 proc. kleszczy to nosiciele różnych chorób

Borelioza, anaplazmoza, babeszjoza, zapalenie mózgu – na te groźne i trudne do wyleczenia choroby możemy zapaść, kiedy zaatakuje nas kleszcz – nosiciel takich patogenów. Z badań wynika, że na niektórych obszarach Polski ok. 30 proc. kleszczy ma któryś z nich, lub kilka naraz.

Uwaga na komary i kleszcze

Ostatnie tygodnie minęły pod znakiem częstych opadów, a to idealne warunki do pojawiania się całych chmar komarów i kleszczy. Na walkę z nimi wydano już kilka milionów złotych.