Strona główna Tagi Komputer klimatyczny

komputer klimatyczny

Nowoczesne systemy w służbie roślin – Arboretum Wirty

Najstarszy Leśny Ogród Botaniczny w Polsce – Arboretum Wirty zlokalizowany jest w okolicach Starogardu Gdańskiego, w gminie Zblewo. Na jego terenie znajduje się w pełni zautomatyzowana szklarnia, która pozwala na hodowlę chronionych i rzadkich roślin.

Szklarniowe nowalijki – zdrowe czy trujące?

Nowalijki – jeść czy może lepiej nie? Często spotykanym stwierdzeniem jest to, że są one niezdrowe, uprawiane w nieodpowiednich warunkach – przede wszystkim sztucznie i nadmiernie nawożone i przez to niebezpieczne dla zdrowia. Do tego nie posiadają zapachu ani smaku, co powoduje, że wydają się być dalekie od sezonowego oryginału. Jak jest w rzeczywistości i czy możemy jeść je bez obaw? Czy w produkcji nowalijek obecnie stosowane są jakieś nowe metody uprawy, które sprawiają, że są one zdrowsze i smaczniejsze? A może jednak nic się nie zmieniło od lat?

Nowy komputer klimatyczny

Najnowszym produktem duńskiej firmy Senmatic, reprezentowanej w naszym kraju przez przedsiębiorstwo Project Polska, jest komputer klimatyczny LCC4. W ubiegłym roku nowość tę prezentowano m.in. podczas XIV Dni Ogrodnika – Targów Międzynarodowych w Gołuchowie (czyt. też HO 11/2012), jak również w Amsterdamie na wystawie Horti Fair.