Strona główna Tagi Konsultacje

konsultacje

MRiRW: do maja konsultacje ws. przyszłości wspólnej polityki rolnej

Komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Phil Hogan otworzył konsultacje społeczne na temat przyszłości wspólnej polityki rolnej (WPR) - poinformował resort rolnictwa. Dodano, że konsultacje potrwają do 2 maja tego roku. W komunikacie poinformowano, że minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zachęca wszystkich, w szczególności rolników, organizacje branżowe i inne zainteresowane strony do udziału w tych konsultacjach.

Polsko-niemieckie konsultacje

27 kwietnia 2015 r. podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył w polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych pod przewodnictwem premier Ewy Kopacz i Kanclerz Angeli Merkel. W ramach konsultacji, odbyło się spotkanie z parlamentarną sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Wyżywienia i Rolnictwa Niemiec Marią Flachsbarth. Podczas spotkania omówione zostały kwestie uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej, umowy handlowej UE-USA (TTIP), rolnictwa ekologicznego oraz ewentualnych działań interwencyjnych na rzecz łagodzenia trudnej sytuacji na rynkach rolnych, powstałej wskutek rosyjskiego embarga.

Konsultacje MRiRW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło na swojej stronie internetowej  informacje o konsultacjach w sprawie kolejnej transzy wycofywania z rynku owoców i warzyw. Poniżej tekst tego komunikatu.

Robocze spotkanie

W Krakowie zorganizowano dzisiaj, 18 września, spotkanie redakcji czasopism wydawnictwa Plantpress z gronem konsultantów. Ostatnie tego typu robocze spotkanie w tym gronie miało miejsce przed dwoma laty.