Strona główna Tagi Kontrabanda

kontrabanda

Kary za handel niedozwolonymi produktami mogą wzrosnąć dziesięciokrotnie

Taka jest propozycja Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przekazana w lipcu do Ministerstwa Rolnictwa Rosji. W uzasadnieniu swojego wniosku władze Rossielhoznadzoru wskazują, że obecnie obowiązujące stawki kar nie są efektywne. Ogólnie rzecz ujmując kary są wymierzone w sprowadzających do Rosji owoce i warzywa niebezpieczne dla zdrowia i handlujących nimi. W dobie sankcji i kontrsankcji niebezpieczne stały się dla zdrowia Rosjan wszystkie te produkty sprowadzane nielegalnie z krajów objętych embargiem.

Na straży embarga

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego chce przeprowadzić inspekcję białoruskich przechowalni owoców, by móc lepiej kontrolować pochodzene napływającego do Rosji towaru objętego embargiem. Białoruś stanowiąca z Rosją jedno państwo związkowe jest nieustająco na celowniku Rossielhoznadzoru jako podejrzana o reeksport zakazanych produktów.
 

Na Wschodzie – bez zmian

Białorusini oburzają się oskarżeniami Rosjan o uprawianie kontrabandy i przedstawiają dane o swoim eksporcie do sąsiada. Rosjanie oburzają się, że Białoruś nieustannie uprawia kontrabandę i prezentują dane o nielegalnym imporcie.