Strona główna Tagi Kordia

Kordia

Wiśnie i czereśnie – popularne drzewka do przydomowych ogródków

Materiał Partnera Podkarpackie Sady
Czy zdarzyło Ci się kiedyś zerwać soczystą, słodką wiśnię czy czereśnię prosto z drzewa? Jeżeli tak, to na pewno wiesz, jakie to uczucie dumy i radości. A jeśli nie, to zapraszam do lektury tego artykułu, który poświęcony jest tym właśnie cudownym owocom. Dowiesz się tutaj o najpopularniejszych odmianach wiśni i czereśni oraz jak właściwie rozpocząć ich hodowlę. Gotowy na tę owocową przygodę? Zaczynamy!

Ceny czereśni – relacja z rynku w Broniszach, 30.06.2021

Druga część filmowej relacji z rynku hurtowego. Dziś na Broniszach czereśni jest dużo, ale nie jest to wolumen, jaki notowaliśmy w poniedziałek. Ceny są dosyć wyrównane. Niestety, sprzedaż nie należy do płynnych.

FDS Bayer – podsumowanie sadowniczego półrocza

Tegoroczne, polowe spotkanie doradców sadowniczych zrzeszonych w ramach FDS przy firmie Bayer odbyło się tradycyjnie już w Sadowniczej Stacji Badawczej zlokalizowanej w gospodarstwie Agnieszki i Dariusza Cieślaków w Kozietułach Nowych. Podsumowanie pierwszego półrocza (spotkanie odbyło się 13 czerwca), na podstawie relacji doradców działających we wszystkich rejonach zajmujących się produkcją owoców (z drzew i krzewów), a w efekcie – perspektyw, niestety nie napawa optymizmem… Nastrój poprawiły nieco nowości, które Bayer wprowadzi na rynek od sezonu 2020.

Drugi dzień 28. Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu – relacja

Podczas drugiego dnia 28. Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu dr Dariusz Paszko (fot. 1) z Katedry Zarządzania Marketingu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przedstawił, w formie warsztatów, metodę szacowania kosztów produkcji jabłek i dochodowości poszczególnych kwater sadu. Kolejne wystąpienia poświęcone były uprawie czereśni ( blok czereśniowy ).