Strona główna Tagi Kredyty klęskowe

kredyty klęskowe

Nowe kredyty dla rolników, zmiana oprocentowania „klęskowych”

Dzięki porozumieniu ARiMR z SGB Bankiem oraz BGŻ BNP Paribas rolnicy mogą skorzystać z nowej linii kredytów preferencyjnych, nowe jest także oprocentowanie kredytów "klęskowych" - poinformowała  Agencja.

250 mln zł na kredyty dla rolników po klęskach żywiołowych

Od 1 lutego w bankach współpracujących z ARiMR będą dostępne kredyty dla rolników, którzy są zainteresowani pomocą na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych. W I kwartale br. mogą oni uzyskać kredyty warte łącznie 250 mln zł.

21,5 tys. gospodarstw poniosło straty z powodu złego przezimowania upraw

Szkody z powodu złego przezimowania upraw poniosło ponad 21,5 tys. gospodarstw rolnych na powierzchni ponad 366 tys. ha. Straty oszacowano na kwotę 162,3 mln zł. Rolnicy mogą ubiegać się o pomoc - poinformował w środę resort rolnictwa.

Będą dodatkowe środki na kredyty po klęskach żywiołowych

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych.

Od 1 kwietnia kredyty z częściową spłatą kapitału oraz klęskowe

Współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa banki będą mogły od 1 kwietnia udzielać preferencyjnych kredytów w ramach trzech linii kredytowych. Agencja przekazała tym bankom środki finansowe na dopłaty do kredytów planowanych do udzielenia w tym roku.

Rząd wydał rozporządzenie ws. udzielania pomocy publicznej przez ARiMR

Pomoc publiczna może być udzielana rolnikom na inwestycje w gospodarstwach rolnych, wznowienie produkcji po klęskach czy zbiór padłych zwierząt - zakłada rozporządzenie wydane we wtorek przez Radę Ministrów.

Na Warmii i Mazurach ponad 4,7 mln zł strat w sadach i jagodnikach

Ponad 4,7 mln zł wyniosły tegoroczne straty w sadach oraz na plantacjach truskawek, porzeczek i aronii, spowodowane majowymi przymrozkami w regionie - wynika z szacunków komisji powołanych przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.

Po przymrozkach w Podlaskiem oszacują straty w sadach i jagodnikach

Szacowaniem strat, jakie spowodowały w uprawach majowe przymrozki, zajmą się powołane przez wojewodę podlaskiego specjalne komisje. Rolnicy zgłaszają, że mróz uszkodził m.in. jabłonie i truskawki. Jeszcze nie wiadomo, jaka jest skala szkód.

Są dodatkowe pieniądze na kredyty klęskowe

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała współpracujące z nią banki, że zwiększa tegoroczny limit środków na akcję dotyczącą udzielania kredytów klęskowych o dodatkowe 541 mln zł. Oznacza to, że ARiMR przeznaczy na dopłaty do oprocentowania tych kredytów dodatkowe 10,699 mln zł.

Banki współpracujące z ARiMR uruchomią trzy linie kredytowe

W 2014 roku będą dostępne w bankach współpracujących z ARiMR specjalne kredyty, w których spłacie pomoże Agencja.