Strona główna Tagi Kredyty preferencyjne

kredyty preferencyjne

Dodatkowe pieniądze na rolnicze kredyty

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Kredyty preferencyjne na zakup środków do produkcji rolnej

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych na zakup środków do produkcji rolnej.
 

Nowe kredyty dla rolników, zmiana oprocentowania „klęskowych”

Dzięki porozumieniu ARiMR z SGB Bankiem oraz BGŻ BNP Paribas rolnicy mogą skorzystać z nowej linii kredytów preferencyjnych, nowe jest także oprocentowanie kredytów "klęskowych" - poinformowała  Agencja.

Są pieniądze na kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych. Ich zaletą jest to, że część należnego bankom oprocentowania spłaca za rolników ARiMR.

Preferencyjne kredyty i ulgi podstawową formą pomocy po nawałnicach

Kredyty preferencyjne i ulgi - to podstawowa forma pomocy dla poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice. Dodatkowo rolnicy dostaną 1 tys. zł /ha bezzwrotnej dotacji. Program pomocy został zatwierdzony 31 sierpnia przez rząd - poinformował resort rolnictwa.

Tylko do 30 kwietnia kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

Kredytów z linii "ZC", przeznaczonych na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych, np. powstałych z tytułu zaciągniętych innych kredytów komercyjnych lub z dopłatami ARiMR do oprocentowania, nieuregulowanych płatności za zakupione pasze, nawozy, maszyny lub urządzenia rolnicze, udzielają trzy współpracujące z ARiMR banki: BGŻ BNP Paribas S.A., SGB S.A.,BPS S.A. oraz  zrzeszone banki spółdzielcze.

Ponad 13 tysięcy rolników otrzymało preferencyjne kredyty

W ubiegłym roku 13 025 producentów rolnych uzyskało preferencyjne kredyty z dopłatami do oprocentowania ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

5,7 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych

ARiMR przekazała bankom 5,7 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych, dzięki temu banki będą mogły udzielić rolnikom w pierwszym kwartale tego roku kredyty za niemal 750 mln zł - informuje Agencja.

Trzy banki udzielają kredytów na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

ARiMR informuje, że BPS jest trzecim bankiem, który podpisał z Agencją aneks do umowy o współpracy umożliwiający uruchomienie nowej linii kredytów preferencyjnych ZC. Wcześniej aneksy takie podpisały BGŻ BNP Paribas i SGB Bank.

Ruszają kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

ARiMR podpisała aneks do umowy o współpracy z SGB Bank S.A., który umożliwia uruchomienie nowej linii kredytów preferencyjnych. Nowa linia kredytowa ZC przeznaczona jest na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych, podjętych w związku z prowadzeniem produkcji mleka, świń lub owoców i warzyw przez producentów rolnych, których przychody są niewystarczające na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych w okresie od dnia 7 sierpnia 2014 r. do dnia 30 kwietnia 2016 r.