Strona główna Tagi Kredyty preferencyjne

kredyty preferencyjne

Pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników

Dziś, 8 lutego 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej ARiMR udostępni współpracującym bankom na 2021 r. limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych.

Dodatkowe pieniądze na rolnicze kredyty

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Kredyty preferencyjne na zakup środków do produkcji rolnej

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych na zakup środków do produkcji rolnej.
 

Nowe kredyty dla rolników, zmiana oprocentowania „klęskowych”

Dzięki porozumieniu ARiMR z SGB Bankiem oraz BGŻ BNP Paribas rolnicy mogą skorzystać z nowej linii kredytów preferencyjnych, nowe jest także oprocentowanie kredytów "klęskowych" - poinformowała  Agencja.

Są pieniądze na kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych. Ich zaletą jest to, że część należnego bankom oprocentowania spłaca za rolników ARiMR.

Preferencyjne kredyty i ulgi podstawową formą pomocy po nawałnicach

Kredyty preferencyjne i ulgi - to podstawowa forma pomocy dla poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice. Dodatkowo rolnicy dostaną 1 tys. zł /ha bezzwrotnej dotacji. Program pomocy został zatwierdzony 31 sierpnia przez rząd - poinformował resort rolnictwa.

Tylko do 30 kwietnia kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

Kredytów z linii "ZC", przeznaczonych na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych, np. powstałych z tytułu zaciągniętych innych kredytów komercyjnych lub z dopłatami ARiMR do oprocentowania, nieuregulowanych płatności za zakupione pasze, nawozy, maszyny lub urządzenia rolnicze, udzielają trzy współpracujące z ARiMR banki: BGŻ BNP Paribas S.A., SGB S.A.,BPS S.A. oraz  zrzeszone banki spółdzielcze.

Ponad 13 tysięcy rolników otrzymało preferencyjne kredyty

W ubiegłym roku 13 025 producentów rolnych uzyskało preferencyjne kredyty z dopłatami do oprocentowania ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

5,7 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych

ARiMR przekazała bankom 5,7 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych, dzięki temu banki będą mogły udzielić rolnikom w pierwszym kwartale tego roku kredyty za niemal 750 mln zł - informuje Agencja.

Trzy banki udzielają kredytów na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

ARiMR informuje, że BPS jest trzecim bankiem, który podpisał z Agencją aneks do umowy o współpracy umożliwiający uruchomienie nowej linii kredytów preferencyjnych ZC. Wcześniej aneksy takie podpisały BGŻ BNP Paribas i SGB Bank.