Strona główna Tagi Meksyk

meksyk

Pomidorowy potencjał Meksyku

Produkcja świeżych pomidorów w Meksyku w sezonie 2018/19 wyniesie 3,4 mln ton, oczywiście przy założeniu sprzyjających warunków pogodowych. W ostatnim czasie obszar produkcji zmniejszył się, ale zbiory wzrosły z powodu przejścia od sadzenia na otwartym polu do upraw pod osłonami.

Polskie stoisko narodowe na targach w Meksyku

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz pierwszy podczas Targów Alimentaria Mexico 2018 zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem „Poland tastes good” Odbyły się one od 6 do 8 marca w Guadalajara w Meksyku.

Biedronka. W ofercie tanie szparagi z Meksyku

Już niedługo w centralnej Europie rozpoczną się zbiory szparagów i handel ruszy pełną parą. Na ostatniej prostej przed sezonem w marketach pojawiła się nowa oferta zielonych szparagów sprowadzanych z Ameryki Południowej.

Mogą zagrozić polskim producentom owoców jagodowych?

Dotychczas dostarczali owoce jagodowe na rynek Stanów Zjednoczonych, lecz teraz zamierzają podbić Europę. Na pierwszym miejscu jest rynek Wielkiej Brytanii.

Coraz więcej borówki z Meksyku

W połowie marca w Guadalajara (Meksyk) spotkali się przedstawiciele Internacional Blueberry Organisation (IBO) na czwartym kongresie swojej organizacji. Pierwsze dwa z ich miały miejsce w USA, poprzedni  - trzeci – w Chile. Przyszłoroczny zaplanowano w Australii.