Strona główna Tagi Nawożenie dolistne

nawożenie dolistne

DORADCY FRUITAKADEMIA: Otwarcie sezonu ochrony sadów [Video]

Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania on-line, zorganizowanego wspólnie z FruitAkademia i Innvigo. Temat zwalczania szkodników w sadach podjął mgr Michał Hołdaj z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. O ochronie, nawożeniu i biostymulacji mówił zespół doradczy FruitAkademia: Wojciech Kukuła, Emil Szulc i Łukasz Wrzoskowicz. Nowości w ochronie sadów od Innvigo przedstawił Marcin Kanownik.

Na starcie nowego sezonu: Zabiegi dolistne w sadach jabłoniowych

Jak wspomóc kwitnienie, zawiązywanie i ograniczyć opadanie zawiązków jabłoni? Jak wspomagać rośliny podczas stresów wywołanych przymrozkami? To jedne z zagadnień, które poruszymy podczas kolejnego webinarium – spotykamy się już 30 marca o godz. 20.00. Partnerem spotkania będzie firma NaturalCrop.

Komunikat sadowniczy PROCAM 01 z 30.03.2021

Pierwszy komunikat sadowniczy 2021 od Krzysztofa Gasparskiego z PROCAM. W najnowszym komunikacie mowa głównie o nawożeniu i pierwszych zabiegach

Prawdy i mity o nawożeniu sadów wiosną już dziś 15.03.2021!

Już dziś, 15 marca, o godz. 19.00 odbędzie się webinarium, którego głównym tematem będzie nawożenie. Jak rozplanować wiosenne nawożenie sadów? Jakie składniki uwzględnić i w jakiej formie? Czy warto brać pod uwagę nawożenie organiczne? Jakie zabiegi dolistne wykonać?

Żywienie warzyw kapustnych

Polska jest największym producentem kapusty w UE. W światowej produkcji tego warzywa nasz kraj plasuje się na piątej pozycji (za Chinami, Rosją, Ukrainą i USA). W światowym eksporcie warzyw kapustnych zajmujemy czwartą pozycję – informował prof. dr hab. Edward Kunicki z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, rozpoczynając wykład dotyczący agrotechniki uprawy warzyw kapustnych. Prelekcja miała miejsce na spotkaniu dla producentów warzyw zorganizowanym w marcu br. w Charsznicy (woj. małopolskie) przez firmy Enza Zaden Poland, Intermag i DowDuPont.

Spacerem po sadzie (7)

Kilka ostatnich dni można, bez żadnej przesady nazwać upalnymi. W środkowej Polsce w ostatnich dwóch dekadach maksymalne  temperatury dzienne sięgały od 22˚C (21 lipca) do 35˚C (1 sierpnia). Prognozy zapowiadają w sierpniu jeszcze przynajmniej kilka dni z wysoką temperaturą. Wysokie temperatury oraz silna operacja słoneczna negatywnie oddziałują nie tylko na nasz organizm, ale także na metabolizm drzew.