Strona główna Tagi Odnawialne źródła energii

odnawialne źródła energii

Producenci zielonej energii w niepewności

Ministerstwo Energii opublikowało rozporządzenie, które potwierdziło tegoroczną aukcję energii z odnawialnych źródeł, wciąż jednak nie jest znany jej termin oraz nie jest pewny kształt systemu wsparcia w 2017 roku. Niejasności co do przyszłości systemu wstrzymują plany producentów energii i inwestorów, co powoduje zastój w branży.

Zysk ze słońca w gospodarstwie

W ostatnim czasie wyraźnie wzrosło zainteresowanie Polaków fotowoltaiką. Do inwestycji w panele PV, poza względami środowiskowymi i możliwością sporych oszczędności, przekonują także rozmaite programy wspierające rozwój OZE. Część z nich adresowana jest do właścicieli gospodarstw rolnych, którzy o dofinansowania mogą starać się m.in. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), a także ogólnej inicjatywy Prosument.

Energia obywatelska dla dobrego klimatu

Za nami dwudniowa konferencja „Energia obywatelska dla dobrego klimatu: Otwarta debata o Polsce i jej przyszłości” organizowana przez Frakcję Zielonych/WSE w Warszawie. Uczestniczyło w niej wiele postaci zajmujących ważne pozycje w polskich i europejskich strukturach. Podczas debaty głos zabierali zarówno europarlamentarzyści, jak i specjaliści ds. energii i ekologii. 

Centrum badań nad zieloną energią

25,9 mln zł będzie kosztowała rozpoczęta właśnie budowa innowacyjnego centrum dydaktyczno-badawczego Politechniki Białostockiej, które zajmować się będzie m.in. problematyką odnawialnych źródeł energii - powiedział Krzysztof Talipski z tej uczelni.

Najwyższe elektrownie wiatrowe na świecie

Greenpol System prowadził projekt i realizuje  budowę najwyższych elektrowni wiatrowych na świecie. Turbiny wiatrowe powstają w miejscowości Paproć koło Nowego Tomyśla na zlecenie firmy Bartex Bartpol.

Koniec dotacji dla spalania w elektrowniach drewna wysokiej jakości

Minister gospodarki podpisał rozporządzenie, na mocy którego spalanie pełnowartościowego drewna w energetyce od 2013 r. nie będzie dotowane. Dziś tzw. współspalanie drewna jest traktowane jako odnawialne źródło energii (OZE), któremu przysługuje wsparcie.

Szkolenie dla rolników o alternatywnych źródłach energii

160 osób z woj. pomorskiego może wziąć udział w szkoleniu na temat alternatywnych źródeł energii i ich zastosowania. Nabór uczestników, osób zatrudnionych w rolnictwie lub leśnictwie, potrwa do 10 października.

Woda ze słońca w każdym domu

Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie nowe i remontowane budynki będą miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Energia dla gospodarki

„Energia dla gospodarki” była tematem II Kongresu Energetycznego, który 14 maja odbył się w Krakowie.

Kopalne droższe od odnawialnych?

Według International Energy Agency w 2010 roku suma, jaką różne państwa wspomogły wydobycie paliw kopalnych osiągnęła 409 mld USD.