Strona główna Tagi Parki

parki

Druga edycja zapisów do projektu „Park Krakowian”

W poniedziałek ruszy druga edycja zapisów do projektu "Park Krakowian". Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy sadząc drzewo chcą upamiętnić narodziny swojego dziecka.

Naukowcy odtwarzają XVIII-wieczny park w Supraślu

XVIII-wieczny Ogród Saski w Supraślu k. Białegostoku ma szansę wrócić do swojego pierwotnego stanu. W połowie lipca ruszą tam prace archeologiczne, które mają pokazać m.in. jak przebiegały alejki. Naukowcy mają też nadzieję znaleźć gatunki roślin, które w nim rosły.

W polskich miastach ubywa parków

Ilość dużych terenów zielonych w polskich aglomeracjach spada. Parki czy skwery z powodów ekonomicznych zaczynają stopniowo ustępować miejsca nowym osiedlom, biurowcom czy galeriom handlowym. Eksperci podkreślają, że dlatego właśnie dotychczasowe miejskie ogrody powinny spełniać jednocześnie jak najwięcej funkcji, a na przybywające mniejsze formy zieleni samorządy powinny szukać nowych rozwiązań, tak by były uzupełnieniem już istniejącej zabudowy.

Dni województwa lubuskiego okazją do poznania winnic i pasiek

W weekend (27-29) w Zielonej Górze odbędą się Dni Województwa Lubuskiego, które będą okazją do poznania atrakcji turystycznych regionu, np. Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu, czyli winnic i pasiek.

Natura – ważna, dobra, potrzebna

Aby być bliżej natury aż 70% Polaków jest w stanie żyć z dala od rozrywek, a 38% akceptuje zwiększony czas dojazdu do pracy, 15% z nas jest gotowa poświęcić swoją karierę zawodową, a ponad 40% zamieszkać z dala od rodziny i przyjaciół. Ponad 90% Polaków uważa, że zieleń pozytywnie wpływa na problemy z koncentracją i na stres – podaje „Globalny Raport Ogrodniczy 2013 – Husqvarna Group”.