Strona główna Tagi Platformy sadownicze

platformy sadownicze

Maszyny przydatne w sadownictwie

Spotkaniu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych w Gospodarstwie Szkółkarskim Andrzeja i Szymona Nowakowskich w Żdżarach, które odbyło się w sierpniu ub.r. towarzyszyła wystawa, na której prezentowano maszyny i środki do produkcji przydatne w sadownictwie.

Do zbioru owoców

Podczas ubiegłorocznej wystawy FruitAkademia Show, która odbyła się na stadionie miejskim w Warce, wśród wielu maszyn szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te, które ułatwiają zbiór i transport owoców – platformy, kombajny i przyczepy sadownicze. Maszyny te nie tylko usprawniają prace w sadzie, lecz także zapewniają większe bezpieczeństwo pracownikom w porównaniu z drabinami. Ponadto są przydatne podczas cięcia drzew oraz rozkładania/składania osłon przeciwgradowych w sadach.

Usprawnić zbiór

Od kilku sezonów podaż specjalistycznych maszyn i urządzeń do wykorzystania podczas wszelkiego rodzaju prac w sadach jest coraz większa. Wiele z nich okazuje się szczególnie przydatne w najgorętszym okresie – do zbioru owoców. Poniżej przedstawiamy propozycje zaprezentowane w ubiegłym roku na targach sadowniczych Interpoma w Bolzano oraz w roku bieżącym podczas wystaw branżowych w Warszawie (MTAS-FruitPRO i TSW).

Maszyny i urządzenia sadownicze z XI MTAS-FruitPRO

W „Informatorze Sadowniczym” 3/2015 przedstawiłam kilka rozwiązań dla sadownictwa, które zobaczyłam na XI Międzynarodowych Targach Agrotechniki Sadowniczej – FruitPRO 2015. Poniżej kolejne ciekawostki, na które warto – moim zdaniem – również zwrócić uwagę.

Dla sadowników

Radomski Sorter przedstawił na październikowych targach Fruit Attraction w Madrycie (Hiszpania) swoja platformę do prac w sadach. Był na tych targach jedną z nielicznych polskich firm, ale wśród naszych ogrodników ta młoda impreza zaczyna być znana i doceniana - "odkryły" ją już grupy producenckie i zaopatrzeniowe.

Maszynowe show (cz. I)

W czerwcu w Warce odbyła się IV Międzynarodowa Wystawa Maszyn, Artykułów oraz Technologii Sadowniczej. Zorganizowały ją: Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego Warka, FruitAkademia, Prywatne Muzeum Ciągników i Maszyn oraz Urząd Miejski w Warce. Podczas wystawy sadownicy mieli okazję zapoznać się m.in. z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi maszyn i urządzeń sadowniczych.