Strona główna Tagi Potas

potas

Spacerem po sadzie (7)

Kilka ostatnich dni można, bez żadnej przesady nazwać upalnymi. W środkowej Polsce w ostatnich dwóch dekadach maksymalne  temperatury dzienne sięgały od 22˚C (21 lipca) do 35˚C (1 sierpnia). Prognozy zapowiadają w sierpniu jeszcze przynajmniej kilka dni z wysoką temperaturą. Wysokie temperatury oraz silna operacja słoneczna negatywnie oddziałują nie tylko na nasz organizm, ale także na metabolizm drzew. 

Na start

Planując dokarmianie dolistne w okresie od ruszania wegetacji do kwitnienia w tym konkretnie sezonie, powinniśmy przypomnieć sobie, jakie warunki atmosferyczne panowały latem i jesienią poprzedniego roku.

Potas i magnez – niezbędne dla roślin i człowieka

Kolejna, trzecia konferencja firmy K+S Polska Sp. z o.o. zorganizowana w Warszawie 26 listopada była okazją do przypomnienia niezbędności potasu i magnezu w diecie człowieka a także roli tych pierwiastków w uprawach oraz możliwościom zaopatrzenia w te pierwiastki roślin.  Pierwsze zagadnienie przystępnie i interesująco omówiła prof. dr hab. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska (Warszawski Uniwersytet Medyczny), zaś pozostałymi kwestiami zajęli się Ershad Tavakol (Institute of Applied Plant Nutrition) oraz Dominik Młodecki (K+S Polska Sp. z o.o.).