Strona główna Tagi Pszczyna

pszczyna

Weekend z Księżną Daisy

Najsłynniejsza mieszkanka Pszczyny, Maria Teresa Oliwia Cornwalis-West – od 2012 roku oficjalna ikona miasta – patronowała kolejnym dniom swego imienia. Daisy Days z roku na rok stają się coraz popularniejsze w regionie oraz w pogranicznych terenach Słowacji i Czech. Elementy święta związane z ogrodnictwem są jednymi z najciekawszych atrakcji Dni.
 

V Daisy Days za nami…

W miniony weekend Pszczyna (woj. śląskie) świętowała piąte Daisy Days - dni, których patronką jest księżna Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless. Za przywiązanie angielskiej arystokratki do Śląska i ogrodów pszczynianie odpłacają się swojej "Stokrotce" festiwalem w weekend poprzedzający Dzień matki - imprezą, w której ogrodnicy są autorami najbardziej zauważalnych akcentów.   
 

Dni księżnej Daisy

W weekend 23-25.05 odbyły się w Pszczynie Daisy Days. Nazwa wydarzenia pochodzi od najsłynniejszej mieszkanki tego miasta – arystokratki Marii Teresy Cornwallis-West zwanej Księżną Daisy.

Prokuratura umorzyła dochodzenie ws. zatrucia pszczół

Umorzeniem zakończyło się dochodzenie w sprawie zatrucia rodzin pszczelich w pięciu pasiekach w rejonie Dąbrowy Tarnowskiej – poinformowała prok. Elżbieta Potoczek-Bara z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Weekend z roślinami: Pszczyna

W pięknym parku pszczyńskiego pałacu przez cały weekend podejmują gości szkółkarze regionu południowego 
zrzeszeni w Polskim Związku Szkółkarskim. Trwają "Szkółkarskie Dożynki". Wędrowna do niedawna wystawa tej grupy (co roku w innej szkółce) od dwóch lat „zapuszcza korzenie” w Pszczynie.