Strona główna Tagi Rossielhoznadzor

rossielhoznadzor

Czy Turcja sprzedaje Rosji tureckie jabłka?

Odpowiedzi na to pytanie szuka niestrudzony w tropieniu “sankcjonki” (towarów objętych zakazem importu do Federacji Rosyjskiej  na mocy kontrsankcji) Rossielhoznadzor.

Rossielhoznadzor ostrzega Białorusinów

Na przełomie listopada i grudnia rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wykryła na granicy z Białorusią transporty jabłek ze sfałszowanymi certyfikatami fitosanitarnymi.

Ograniczenie importu sadzonek truskawek z Włoch do Rosji

Rossielhoznadzor zamknął rynek rosyjski dla dwóch włoskich szkółek produkujących sadzonki truskawek. Krok ten – jak podała służba prasowa inspekcji – był spowodowany znalezieniem w importowanych sadzonkach antraknozy truskawek. Przeciwko temu rozporządzeniu zaprotestowali Włosi.

Tureckim pomidorom mówimy stanowcze „niet!”

Tureccy producenci pomidorów liczą na otwarcie rosyjskiego rynku dla swoich warzyw. Ich nadzieje podzielają władze tureckiego ministerstwa rolnictwa. Jednak Rosjanie nie pozostawiają złudzeń – nie życzą sobie konkurencji dla rozwijanej u siebie produkcji. 
 

Kolejne nielegalne partie polskich owoców w Rosji

W dnach 16 i 17 marca inspektorzy Rossielchoznadzoru zatrzymali na terytorium Rosji 1149 kg gruszek oraz 1500 kg jabłek z Polski. Wwiezione zostały z Białorusi.
 
 

Stop tranzytowi warzyw przez Białoruś

Od wczoraj Rosja nie wpuszcza na swoje terytorium warzyw z Afganistanu, Gwinei Bissau i San Marino jadących tranzytem przez Białoruś. To odprysk sprawy dotyczącej wielu jeszcze państw, których certyfikatami fitosanitarnymi opatrywane są warzywa i owoce reeksportowane przez Białoruś.

Zapowiedź wizyty rosyjskich inspektorów w szkółkach

Federalna Służba nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wyśle w najbliższych dniach swoich inspektorów do polskich szkółek produkujących materiał sadowniczy.

Uszczelnianie granic Rosji

Od wprowadzenia swojego embarga na produkty pochodzenia roślinnego władze administracyjne Rosji są niezadowolone ze współpracy w ochronie terytorium Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej z odpowiednimi służbami – zwłaszcza Kazachstanu i Białorusi. To ostatnie państwo stało się głównym reeksporterem produktów z państw objętych zakazem importu do Rosji.

Rosja grozi Ukrainie uchyleniem ułatwień w dostawach produktów rolnych

Rosja może wprowadzić dla dostaw ukraińskich produktów rolnych takie same zasady, jakie obowiązują przy imporcie z państw UE - wynika z opublikowanego komunikatu Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

Zgoda na import jabłek z Mołdowy

Wczoraj, 25 lutego, na stronie internetowej Rossielhoznadzoru poinformowano, że po dwustronnych konsultacjach przedstawicieli służb fitosanitarnych Rosji i Mołdowy postanowiono tytułem eksperymentu dopuścić wysyłkę mołdawskich jabłek na rynek rosyjski.