Strona główna Tagi Rzepak

rzepak

Syngenta przejmie działalność Lantmännena w obszarze pszenicy i rzepaku

Syngenta ogłosiła 16 czerwca, że przejmie niemiecką i polską działalność szwedzkiej firmy Lantmännen w obszarze hodowli nasion pszenicy ozimej i rzepaku ozimego.

Asahi SL – strategia w ochronie przed skutkami przymrozków

Prognozy zapowiadają, że w najbliższych dniach przymrozki obejmą prawie cały obszar kraju. Największe spodziewane są w najbliższą sobotę i niedzielę z 5 na 6 kwietnia.

Pogoda opóźnia prace polowe, ale tragedii na razie nie ma

Zimowa pogoda uniemożliwia rozpoczęcie prac polowych. W ocenie ekspertów na razie tragedii nie ma, ale wegetacja roślin jest już opóźniona. Można się jednak spodziewać niższych plonów zbóż.

Wiosenne prace rolne mogą być opóźnione o trzy tygodnie

Pogoda nie pozwala na razie na rozpoczęcie prac polowych - poinformował prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż Rafał Mładanowicz. Jego zdaniem ostatnie prognozy wskazują na to, że rolnicy będą mogli wjechać na pola dopiero po Wielkanocny.

Polska przeciwko propozycji KE ograniczającej biopaliwa z upraw

Aby chronić rolników uprawiających rzepak oraz producentów biopaliw, Polska wypowiada się przeciwko zmianom w dyrektywie dotyczącej odnawialnych źródeł energii, które proponuje KE. Chodzi o uwzględnienie negatywnych skutków tzw. biopaliw pierwszej generacji.

Makuch rzepakowy – cenne biopaliwo

Nad bezodpadową technologią produkcji biopaliwa rzepakowego na potrzeby indywidualnego gospodarstwa rolnego pracuje Krzysztof Ciunel z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.