Free Porn
Strona główna Tagi Storczyk

storczyk

„Diabelski” storczyk wśród najciekawszych odkryć

"Diabelski" storczyk odkryty przez naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego został uznany za jeden z 10 najciekawszych nowo odkrytych gatunków roślin w dorocznym zestawieniu publikowanym przez College of Environmental Science and Forestry.

Wanilia zamiast róż?

Wanilia płaskolistna (Vanilia planifolia), pnący storczyk, którego owoce są jedną z najdroższych przypraw świata, może niedługo trafić do holenderskich szklarni jako roślina uprawna. Nad technologią jej produkcji pracują już m.in. od czterech lat naukowcy z uniwersytetu i stacji doświadczalnej ogrodnictwa w Wageningen.

Storczyki Vanda w nowej ofercie dla florystów

Vanda to jedne z najbardziej charakterystycznych storczyków pochodzących z południowo-wschodniej Azji. Holenderska firma Zeurniet przygotowała ciekawą ofertę tych orchidei dla florystów. 
 

Nowy, „diabelski” gatunek storczyka odkryli Polacy w Kolumbii

Nieznany wcześniej gatunek opisali dr Marta Kolanowska i prof. Dariusz L. Szlachetko z Wydziału Biologii UG we współpracy z Ramiro Medina Trejo z Kolumbii. Poszukiwali storczyków m.in. w lesie mgielnym i lasach górskich. Później przygotowali ich dokumentację: wykonali zdjęcia wybranych okazów, odnotowali dane lokalizacyjne, określili liczebność populacji. Na tej podstawie opisali kilka nieznanych wcześniej gatunków m.in. Telipogon diabolicus.
 

Doświetlanie storczyków diodami LED

Doświadczenia przeprowadzone w firmie PlantResearch International B.V. (działającej przy uniwersytecie w Wageningen w Holandii) dowodzą, że storczyki falenopsis doświetlane diodami LED wytwarzają o 23% więcej kwiatów w porównaniu z roślinami doświetlanymi wysokoprężnymi lampami sodowymi HPS (z ang. high-pressure sodium).

Maszynowe sadzenie storczyków

Javo Directomatic to nowa maszyna, która ma usprawnić sadzenie storczyków do doniczek w gospodarstwach zajmujących się produkcją tych roślin.

Sześciokątna uprawa

Holenderska firma WPS, dostarczająca ogrodnikom ciekawe rozwiązania technologiczne, wprowadziła na rynek nowatorskie osłonki Plant Growth Cell, skierowane głównie do producentów storczyków.

Egzotyka po śląsku

Uprawa storczyków cymbidium na kwiaty cięte to w Polsce branża niszowa. Do nielicznych ogrodników zajmujących się ich produkcją należą Patrycja i Patryk Staniendowie z Raciborza. Choć zdobyli wieloletnie doświadczenie przy uprawie róż w Holandii, po powrocie do kraju postanowili poświęcić się uprawie cymbidium. Zgodnie twierdzą, że była to trafna decyzja.

Falenopsis z jednym kwiatem

Holenderska firma Opti-flor specjalizuje się w produkcji storczyków doniczkowych z rodzaju Phalaenopsis i handlu tymi roślinami.

Idzie nowe

W pierwszej części artykułu, zamieszczonej w "Haśle Ogrodniczym" 3/2004, przedstawiłam wybrane — pokazane na targach Horti Fair 2005 w Amsterdamie — nowe odmiany roślin ozdobnych uprawianych na kwiaty cięte. Tym razem prezentuję niektóre nowości z grupy roślin doniczkowych.