Strona główna Tagi Szczecin

szczecin

Rolnicy mogą jeszcze w piątek opuścić areszt

Aresztowani rolnicy spod Pyrzyc (Zachodniopomorskie) mogą jeszcze w piątek opuścić areszt – poinformowała w piątek szczecińska prokuratura. Prokurator zdecydował, że areszt zostanie zastąpiony poręczeniami i dozorami policji.

Areszty dla rolników za utrudnianie przetargów

Szczeciński sąd zastosował dwumiesięczny areszt wobec pięciu rolników zamieszanych w utrudnianie przetargów na sprzedaż i dzierżawę ziemi rolnej, a w stosunku do kolejnych trzech areszt warunkowy - poinformowała w czwartek szczecińska prokuratura.

Po weekendzie zielonego Szczecina

Odbywające się po raz 16. w Szczecinie targi ogrodnicze MIASTO OGRÓD – Zielony design były wydarzeniem zarówno dla branży, jak i dla amatorów ogrodnictwa. Dni 25-27 kwietnia dedykowano przede wszystkim zieleni miejskiej i prywatnym ogrodom.

Targi Miasto Ogród – Zielony design

W weekend po Wielkanocy (25-27 kwietnia) Międzynarodowe Tragi Szczecińskie zapraszają na wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych aranżacją ogrodów - amatorów oraz profesjonalnych projektantów i wykonawców zieleni - na Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design.

Nadzorują sprzedaż ziemi

Szczecińska ANR nadzoruje przeprowadzone transakcje sprzedaży ziemi w przetargach ograniczonych - poinformował w Szczecinie pełniący obowiązki dyrektora tego oddziału ANR Robert Zborowski. Nadzór ma wyeliminować nabywanie ziemi przez osoby nieuprawnione.

Wiosna Biologów zagości w Szczecinie

Dlaczego łączymy się w pary? Czy bezkręgowce wiodą denne życie? Którędy do naszej kuchni zakrada się biochemia? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas Wiosny Biologów. W piątek 12 kwietnia organizuje ją Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Targi Miasto Ogród – Zielony design

Targi są organizowane w Szczecinie (19-21 kwietnia), w nowej formule. Składają się z części wystawienniczej, konferencji branżowej, ogrodu pokazowego oraz kiermaszu ogrodniczego. Organizatorzy planują stworzyć jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży architektury urbanistycznej i zielonych przestrzeni miejskich w Polsce, cyklicznie gromadzące kluczowy biznes i ekspertów oraz środowiska naukowe.