Free Porn
Strona główna Tagi Szkolnictwo

szkolnictwo

„Rolnik szuka szkoły”

Od soboty rusza akcja "rolnik szuka szkoły" zachęcająca absolwentów gimnazjów do podjęcia nauki w szkołach rolniczych. Jest ich w całym kraju 47 i cieszą się dobrą renomą - poinformował wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Podkarpackie szkolenia dla początkujących winiarzy

Uprawa winorośli i produkcja wina będą tematami szkolenia dla początkujących lub przyszłych winiarzy. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia – poinformowała sekretarz SWP Ewa Wawro.

Sejmowe komisje za odrzuceniem nowelizacji ws. szkolnictwa rolniczego

Sejmowe Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedziały się w czwartek za odrzuceniem w pierwszym czytaniu przygotowanego przez PiS projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczącego szkolnictwa rolniczego.

Wielkopolska Izba Rolnicza chce zmian w oświacie rolniczej

Potrzebę tworzenia sieci ośrodków praktycznej nauki zawodu na potrzeby oświaty rolniczej postuluje Wielkopolska Izba Rolnicza. We wtorek w Poznaniu zorganizowano konferencję na ten temat.

Szkolenia dla rolników i uczniów szkół rolniczo-spożywczych

Wiedzę i umiejętności z zakresu przetwórstwa owoców i warzyw, zbóż oraz mięsa uzyskają rolnicy, doradcy i uczniowie ostatnich klas szkół rolniczo-spożywczych z całej Polski, którzy w pierwszym kwartale wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Radomiu.

Zmiany w szkolnictwie fachowym

Ukraińskie gospodarstwa rolne odczuwają ogromny niedobór wykwalifikowanych pracowników. Brakuje około 40% potrzebnych fachowców – głównie agronomów, zootechników i mechanizatorów.