Strona główna Tagi Szydłów

szydłów

Świętowali zgodnie z tradycją

Kolejne Święto Śliwki w Szydłowie odbyło się 17 sierpnia. Nastroje sadowników z rejonu zajmujących się produkcją śliwek, ze względu na sytuację w handlu z Federacja Rosyjską, były bardzo różne. Ogólnie, mimo charakteru święta, chęci do zabawy raczej nie było.

Święto Śliwki w Szydłowie

Impreza odbywa się szesnasty raz. Dzisiaj i jutro w świetokrzyskim Szydłowie można będzie zobaczyć kolekcję owoców, pokazy suszenia śliwek, wystawę sprzętu sadowniczego.

Bohaterka dnia – królowa regionu

Śliwka – bo o niej mowa, była bohaterką święta obchodzonego w Szydłowie w powiecie staszowskim już po raz 15. Święto Śliwki odbywające sie w dniach 18-19 sierpnia jak co roku zgromadziło wielu uczestników, zarówno bezpośrednio związanych z produkcją tych owoców, jak i gości chętnie degustujących różne wyroby ze śliwek.

W weekend XV Święto Śliwki w Szydłowie

Kilkanaście gatunków szydłowieckiej śliwki, lokalną śliwowicę oraz śliwki suszone "na laskach" będzie można spróbować w weekend podczas XV Święta Śliwki w Szydłowie.

W sadzie śliwowym po kwitnieniu

W sadzie śliwowym i gruszowym Marka Zarzyckiego w Szydłowie odbyło się 8 maja zorganizowane przez firmę Intermag spotkanie dla producentów śliwek z rejonu Szydłowa.