Free Porn
Strona główna Tagi Truskawka kaszubska

truskawka kaszubska

Minister u producentów truskawki kaszubskiej

Wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki uczestniczył w Walnym Zgromadzeniu Zarządu Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek, zorganizowanym w Kartuzach w ostatni weekend.

Święto truskawki kaszubskiej w weekend w Gdańsku

Sorbet ze świeżych truskawek mrożony ciekłym azotem, chłodnik pomidorowo-truskawkowy i przede wszystkim świeżą truskawkę prosto z pola będzie można skosztować podczas Święta Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w najbliższy weekend w Gdańsku.

Polskie truskawki w belgijskiej czekoladzie na rocznicę 4 czerwca

Kaszubskie truskawki oblane do połowy białą, belgijską czekoladą rozdawano w środę w siedzibach KE i PE w Brukseli. Tak podane owoce mają przypominać gościom i pracownikom tych instytucji, że upadek komunizmu zaczął się 4 czerwca.

Ruchanki, nalewki i truskawki na święcie żywności tradycyjnej

Wyroby kilkudziesięciu producentów regionalnej, niskoprzetworzonej żywności zaprezentowano w niedzielę w Gdańsku podczas VIII Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego. W minionych latach stoiska z żywnością odwiedziły tysiące mieszkańców Trójmiasta i okolic. 
 

Truskawka kaszubska w akcji „Smaki wolności”

Kaszubskie truskawki mają być rozdawane 4 czerwca w Brukseli z okazji 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Owoce rozdawane podczas akcji "Smaki wolności" będą zanurzane w białej belgijskiej czekoladzie.

Coraz mniej rolników w Pomorskiem uprawia truskawki

W Pomorskiem od kilkunastu lat zmniejsza się liczba producentów truskawek; zwiększa się natomiast średnia powierzchnia upraw tych owoców. Do Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek należy ok. 100 plantatorów, kilkanaście lat temu było ich 225.

Truskawka kaszubska na znaczkach

2 sierpnia zaprezentowany został pierwszy znaczek z serii okolicznościowej „Polskie produkty regionalne”. Widnieje na nim truskawka kaszubska zarejestrowana jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.