Free Porn
Strona główna Tagi Tytoń

tytoń

Prawdziwie zielony prąd wprost z rośliny

Rośliny mogą się okazać niewielkimi elektrowniami, z których można uzyskiwać prąd. Polscy naukowcy chcą go wydobyć za pomocą nanocząstek i przyczepionej do liścia przezroczystej elektrody. Jako pierwsze prąd dostarczą tytoń i rzodkiewnik pospolity.

Piechociński wystąpił o zaskarżenie tzw. dyrektywy tytoniowej

Minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował, że wystąpił o zaskarżenie przez rząd do Trybunału Sprawiedliwości UE tzw. dyrektywy tytoniowej, która m.in. przewiduje wycofanie z rynku UE papierosów smakowych, w tym mentolowych.

PE zatwierdził dyrektywę tytoniową

Parlament Europejski ostatecznie poparł w środę unijną dyrektywę tytoniową, która przewiduje m.in., że 65 proc. powierzchni opakowań papierosów zajmować będą ostrzeżenia zdrowotne. Według dyrektywy w 2020 r. z rynku w UE znikną papierosy mentolowe.

Krytycznie o zapisach dyrektywy tytoniowej UE

Wejście w życie unijnej dyrektywy tytoniowej doprowadzi do rozwoju szarej strefy i likwidacji tysięcy miejsc pracy w Polsce - przekonywali we wtorek przedstawiciele branży i eksperci na konferencji Krajowej Izby Gospodarczej.

Tytoń bez dopłat rolnych do produkcji – Polska przeciw

Polska i osiem innych krajów UE podpisały deklarację wzywającą do uwzględnienia tytoniu przy dopłatach do produkcji rolnej. Zgodnie z czerwcowym porozumieniem ws. reformy Wspólnej Polityki Rolnej, od 2015 r. tytoń nie będzie mógł być wspierany środkami UE.

Spotkanie z plantatorami tytoniu

Wpływ proponowanych zmian w zakresie wspólnej polityki rolnej 2014 – 2020 na sytuację plantatorów tytoniu był głównym tematem piątkowego spotkania ministra Stanisława Kalemby z przedstawicielami plantatorów zrzeszonych w Krajowym Związku Plantatorów Tytoniu.

Spór o dyrektywę tytoniową

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz bronił w piątek w Luksemburgu stanowiska Polski w sprawie unijnej dyrektywy tytoniowej. Jego zdaniem, proponowany zakaz sprzedaży papierosów mentolowych może grozić nawet "wzrostem nastrojów antyeuropejskich w Polsce".

Sejmowa komisja rolnictwa przeciw dyrektywie tytoniowej

Posłowie zaapelowali do rządu, by sprzeciwił się zakazowi produkcji papierosów mentolowych, tzw. slimów oraz standaryzacji opakowań. Sejmowa komisja rolnictwa przyjęła w czwartek dezyderat w sprawie unijnego projektu dyrektywy tytoniowej.

Piechociński: musimy bronić się przed dyrektywą tytoniową

Polska z pełną konsekwencją musi bronić się przed wdrożeniem dyrektywy tytoniowej - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.