Strona główna Tagi Up wrocław

up wrocław

Porozumienie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z Citroneksem

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego.
 

Doktorat honoris causa dla prof. Franciszka Adamickiego

Pierwszy grudniowy weekend (4, 5 grudnia) był dla wrocławskiego środowiska akademickiego związanego z rolnictwem świętem 70-lecia pracy. Jego kulminacyjnym momentem stało się wręczenie dyplomu doktora honoris causa profesorowi Franciszkowi Adamickiemu.

Wino z UP we Wrocławiu będzie się nazywało Gaudeamus

Gaudeamus – taką nazwę będzie nosiło wino wytwarzane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Autorem zwycięskiej nazwy jest Adam Poznar – przewodniczący samorządu studentów. Nazwa jest dostojna i radosna jednocześnie - uzasadniło konkursowe jury.

Kolejne uniwersyteckie wino szuka nazwy

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu poszukuje nazwy dla wytwarzanego na uczelni wina. To trzecia szkoła wyższa w Polsce - po Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie - która uzyskuje wino z własnej winnicy. Konkursowe propozycje można zgłaszać do 27 października.

Rolnictwo tropikalne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Podstawy rolnictwa tropikalnego – to nowy kierunek studiów na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym, który ma ruszyć już jesienią 2014 r. To pierwsza taka specjalizacja w Polsce. Uczelnia ma zamiar rekrutować studentów na całym świecie.

Powstanie nowoczesna szklarnia

Budowę supernowoczesnej szklarni i utworzenie nowej specjalności o nazwie Uprawy ogrodnicze w pomieszczeniach planuje na 2013 r. wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy. Koszt budowy szklarni szacowany jest na 6 mln zł.