Strona główna Tagi Wsparcie rolnictwa

wsparcie rolnictwa

Konsolidacja rządowych subwencji w Rosji

Rosyjscy warzywnicy weszli w nowy rok z nadziejami na uproszczenie systemu rządowych dotacji dla sektora. Propozycje zmian były przyjmowane przez ministerstwo rolnictwa do połowy sierpnia ubiegłego roku, miały zacząć obowiązywać w 2017 roku. Warzywnictwo jest jednym z priorytetowych sektorów rolnictwa w planie rozwoju kompleksu rolno-przemysłowego Rosji (APK) do roku 2020.

KE przedstawiła wart 500 mln euro pakiet pomocy dla rolników

Komisja Europejska przedstawiła 18 lipca wart 500 mln euro pakiet pomocowy mający poprawić sytuację rolników dotkniętych kryzysem, zwłaszcza na rynku mleka. Środki te mają wspierać m.in. farmerów, którzy zobowiążą się do ograniczenia produkcji.

Rząd ma się zająć przepisami wspierającymi rolników

Producenci będą mogli dobrowolnie oznakowywać żywność informacją "polski produkt", a fundusze promocji mają w większym stopniu wspierać polskich rolników - to rozwiązania dwóch projektów nowelizacji ustaw, którymi we wtorek 19 lipca ma zająć się rząd.

Budżet wspomoże rosyjskie rolnictwo

Premier Rosji D. Miedwiediew podpisał rozporządzenie określające wysokość i strukturę budżetowej pomocy dla rolnictwa w bieżącym roku. Jest to część składowa programu rozwoju rolnictwa Rosji na lata 2013-20.
 

Komisja Europejska przedłużyła wsparcie dla ogrodników

Komisja Europejska formalnie przedłużyła w piątek 7 sierpnia wsparcie dla producentów owoców i warzyw, dotkniętych rosyjskim embargiem. Największą pomoc przewidziano dla polskich sadowników, którzy mogą wycofać z rynku za odszkodowaniem 296 200 ton jabłek i gruszek.
 

Litewscy producenci też otrzymali wsparcie

Jak informuje litewska Agencja Regulacji Rynku Rolnego i Żywności będąca odpowiednikiem polskiej Agencji Rynku Rolnego, do dnia 31 grudnia minionego roku 10 firm na lokalnym rynku skorzystało z pomocy z tytułu wycofywania produktów z rynku w ramach pomocy związanej z rosyjskim embargiem.

Wsparcie dla cebuli, kapusty i jabłek

14 listopada zakończono przyjmowanie w ARiMR wniosków o przyznanie wsparcia finansowego dla producentów cebuli, kapusty lub jabłek. Do 13 listopada wnioski o taką pomoc złożyło około 32 tys. producentów cebuli, kapusty lub jabłek, na łączną kwotę ok. 90 mln zł.

ARR: rolnicy powinni uzupełnić powiadomienia ws. wycofywanych produktów

Producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z unijnego wsparcia i złożyli powiadomienia o zamiarze wycofania swoich produktów z rynku w związku z rosyjskim embargiem, powinni je jak najszybciej uzupełnić - poinformował Lucjan Zwolak z Agencji Rynku Rolnego.

Polska ma zwrócić UE prawie 40 mln euro

Komisja Europejska wystąpi dzisiaj do Polski o zwrot do budżetu UE nienależnie wypłaconych 39,2 mln euro z funduszy unijnej polityki rolnej wskutek nieprawidłowości w systemie kontroli wydatkowania środków.