Strona główna Tagi Zapasy

zapasy

Europejskie zapasy jabłek – najwięcej jest w Polsce

WAPA opublikowała najnowsze dane dotyczące stanu zapasów jabłek w poszczególnych krajach. 1 czerwca najwięcej jabłek z wszystkich krajów EU miała Polska - 92 tys. ton.

Rekordowe zapasy jabłek w USA

Według opublikowanego w czerwcu raportu U.S. Apple Association, w amerykańskich chłodniach pozostawało 31,6 miliona buszli jabłek z przeznaczeniem na świeży rynek. Dla wyjaśnienia w USA owoce w przechowalniach przelicza się na buszle - jeden buszel  to odpowiednik 18 kg.

Minimalne zapasy jabłek. Ostatnie 4 tony Gali

Wg danych organizacji Assomela oraz Izby Handlowej w Bolzano na dzień 1 maja 2018 r. w komorach przechowalniczych Trydentu i Górnej Adygi (Trentino Alto Adige) znajdowało się 171 303 tony jabłek. Zwykle o tej porze roku w komorach było ok. 420 tys. ton.

Kończą się jabłka w Holandii. Jakie ceny?

Przedstawiciele firmy FruitMasters informują o kończących się zapasach holenderskich jabłek. Spodziewany jest znacznie wcześniejszy koniec sprzedaży Elstara. Ostatnie duże partie w handlu będą w przyszłym tygodniu. Nie uda się, jak to zwykle bywało, utrzymać zapasów do końca czerwca, początku lipca.

Szwajcarskie zapasy jabłek kończą się

Szwajcarskie przechowalnie jabłek opróżniają się; ze względu na niewielkie ubiegłoroczne zbiory znacznie wcześniej niż normalnie - wynika z komunikatu szwajcarskiej federacji stowarzyszeń rolniczych Swisscofel. Nie bez powodu import jabłek deserowych do Szwajcarii jest od 1 maja nieograniczony pod względem ilościowym.

WAPA: zapasy jabłek w marcu

Organizacja World Apple and Pear Association opublikowała dane dotyczące stanu zapasów jabłek w europejskich komorach przechowalniczych 1 marca 2018 r. Jabłek było łącznie 1 789 733 tony. To o 1,037 mln mniej niż rok wcześniej.

1 marca 2018. Włosi mają małe zapasy jabłek

Dane organizacji Assomela oraz Izby Handlowej w Bolzano wskazują jakie były zapasy jabłek 1 marca 2018 r. W komorach przechowalniczych Trydentu Górnej Adygi było 416.590 ton jabłek, czyli o ponad 362 tys. ton jabłek mniej niż w tym samym okresie 2017 r. 

Nad Jeziorem Bodeńskim kończą się jabłka

Po fatalnych zbiorach jabłek ostatniej jesieni pustoszeją przechowalnie z owocami w Niemczech w rejonie Jeziora Bodeńskiego. - Szacujemy, że mamy jeszcze ok. 15 tys. ton - informuje Jürgen Nüssle z firmy marketingowej Obst vom Bodensee. Dla porównania w poprzednich latach zapasy jabłek w lutym wynosiły ok. 60 tys. ton. Dotyczy to zwłaszcza odmian Jonagold i Elstar.

Zapasy gruszek. Stan na dzień 1 stycznia 2018 r.

Z opublikowanych przez WAPA danych wynika, że w europejskich komorach przechowalniczych na początku 2018 r. znajdowało się ok. 753 tys. gruszek. Oznacza to, że tegoroczne zapasy są niemal takie same, jak rok wcześniej. 
 
 

WAPA: zapasy jabłek styczeń 2018. Włosi mają więcej niż Polacy

Przedstawiamy dane dotyczące zapasów jabłek w komorach przechowalniczych państw Unii Europejskiej na dzień 1 stycznia 2018 (wg WAPA). Dla całej UE zapasy wynosiły 3 028 094 ton i były o 27 proc. niższe niż w rok wcześniej.