Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Zalecenia dla producentów i eksporterów jabłek do Federacji Rosyjskiej

Federacja Rosyjska jest głównym zagranicznym odbiorcą polskich jabłek. Jednak co pewien czas zdarzają się przypadki kwestionowania partii polskich owoców ze względu na niespełnienie norm dotyczących pozostałości środków ochrony roślin. Istnieje bowiem zasada, że produkt niespełniający wymagań kraju, do którego jest eksportowany, nie może trafić na rynek tego kraju. Zastrzeżenia do naszych jabłek wynikają także z faktu, że Rosja tylko część swoich norm odnośnie pozostałości środków ochrony zharmonizowała z normami ogólnoświatowymi, natomiast dla niektórych środków są one znacznie ostrzejsze niż normy, np. Unii Europejskiej.

Aktualności

13.07.2014 Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda - konkurs Captan 2014

Firma Arysta LifeScience dba nie tylko o ochronę sadów ale również o samych sadowników, dlatego dla laureatów konkursu Captan zorganizowała szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy. »

11.07.2014 Groźna choroba pszczół w powiecie częstochowskim

Zgnilec amerykański, czyli zakaźną chorobę bakteryjną, wykryto u pszczół w powiecie częstochowskim. Powiatowy lekarz weterynarii uznał Rększowice w gminie Konopiska za obszar zapowietrzony zgnilcem. Choroba nie jest groźna dla ludzi. »

09.07.2014 Pszczela wystawa w gdyńskim Centrum Nauki Experyment

Kilkanaście stanowisk przybliżających m.in. zachowanie pszczół różnych gatunków znalazło się na wystawie czasowej "Urbanbees: Pszczoły w mieście", którą w wakacje można zobaczyć w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Zwiedzający dowiedzą się np. co zostanie na naszych talerzach w świecie bez pszczół i jak zaprosić je do miast. »

Więcej aktualności

Artykuły

30.07.2014 Mniej ras mączniaka rzekomego sałaty

W kwietniu Międzynarodowe Stowarzyszenie Badawcze Bremia (IBEB) wydało komunikat prasowy, w którym informuje, że od 1 września 2014 r. nie będą już obowiązywały rasy mączniaka rzekomego sałaty Bl: 1–15 i odporności na te rasy. »

29.07.2014 Środki ochrony roślin z rejestracją do szkółek

Liczba środków ochrony roślin (ś.o.r.) zarejestrowanych do stosowania w szkółkach jest bardzo ograniczona. Organizacje i stowarzyszenia producentów rozpoczęły więc działania mające na celu rozszerzenie zakresu zezwolenia na profesjonalne zastosowanie ś.o.r. w uprawach małoobszarowych, do których zalicza się szkółkarstwo roślin ozdobnych. Niestety na horyzoncie pojawiła się bariera, która może utrudnić, a nawet zniweczyć takie działania. »

21.07.2014 Wskazówki 2014/20 - wzrost owoców IV

Poniżej zalecenia opracowane przez Adama Furę na okres 23 lipca - 13 sierpnia. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych Mospilan

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,16 zł0,30
Dolar3,11 zł0,37
Frank3,42 zł0,25

Źródło: NBP

stan na 31.07.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.