Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

20.10.2014 Z dobrą praktyką w Tarnowie

17 października na terenie placówki Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnowie odbyło się seminarium poświęcone tematyce bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, którego organizatorami był Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy, Agro Consulting. »

15.10.2014 Chcą odbudować populację pszczół we Wschowej

100 tys. zł na odbudowę pszczelich populacji w gminie Wschowa, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn w ciągu jednej nocy zginęło ok. 3 mln pszczół, planuje zebrać Greenpeace. Utrata tak dużej populacji jest groźna dla pszczelarzy, rolników i środowiska - alarmuje z-ca burmistrza Wschowy. »

10.10.2014 Sejm zmienił przepisy dotyczące rejestracji środków ochrony roślin

Zniesiony zostanie obowiązek tłumaczenia na język polski załączników do wniosku o rejestrację środków roślin, wróci też możliwość atestowania przeterminowanych substancji - przewiduje uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o środkach ochrony roślin. »

Więcej aktualności

Artykuły

16.10.2014 Odzyskujemy 60 proc. opakowań po środkach ochrony roślin

Polska jest jednym z europejskich krajów z najbardziej efektywnym systemem zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin. Podczas międzynarodowego spotkania branżowego w Niemczech, przedstawiciele organizacji krajowych i międzynarodowych  dyskutowali o perspektywach i wyzwaniach związanych z gospodarką odpadami opakowaniowymi w Europie. »

08.10.2014 Brązowa plamistość gruszy - nowa choroba sadów gruszowych

W 2013 r. w holenderskich i belgijskich sadach gruszowych odnotowano ponownie przypadki wystąpienia silnych infekcji brązowej plamistości gruszy wywołanej przez grzyb Stemphylium vesicarium . »

07.10.2014 Barszcz po krakowsku

W początkach czerwca informowaliśmy o rozpoczęciu w Małopolsce programu zwalczania barszczu Sosnowskiego. Do realizowanego przez Uniwersytet Rolniczy, Małopolską Izbę Rolniczą i Zakład Doświadczalny IHAR w Grodkowicach wspomaganych przez wojewodę małopolskiego przystąpiły gminne samorządy Małopolski. Wczoraj instytucje realizujące projekt podsumowały pierwszy sezon pracy. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

22-24 października „Innowacyjne technologie w ekologicznej produkcji ogrodniczej”

Skierniewice

23-25 października Targi Ogrodnicze Garden Arena

Ostróda

20-22 listopada Interpoma 2014

Bolzano (Włochy)

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,22 zł-0,14
Dolar3,31 zł0,44
Frank3,50 zł-0,04

Źródło: NBP

stan na 20.10.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.