Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

08.12.2014 Synthos zajmie się produkcją środków ochrony roślin

Grupa Kapitałowa Synthos zdecydowała o wejściu w nowy obszar działania, to jest produkcję środków ochrony roślin. W kwietniu 2014 r. »

06.12.2014 7. Konferencja Odmianowa (4)

Krzysztof Krupa (Syngenta) przypomniał już znane i nowo wprowadzane do praktyki preparaty ochronne dla truskawek i jabłoni. »

05.12.2014 Milbemektyna pod nową nazwą. Marka Milbeknock zastępuje Sumo

1 grudnia 2014 firmy Mitsui Chemicals Agro Inc. (MCAG) i Belchim Crop Protection poinformowały, że wszelkie prawa do dystrybucji akarycydu Koromite ® /Milbeknock ® na rynku europejskim zostały przyznane firmie Belchim Crop Protection. »

Więcej aktualności

Artykuły

18.12.2014 Ministerstwo przypomina o szkoleniach

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. poz. 455 z późn. zm.) osoby wykonujące zabiegi ochrony roślin w rolnictwie lub w leśnictwie powinny mieć ukończone stosowne szkolenie. »

17.12.2014 Przedsezonowe spotkanie z Bejo Zaden

12 grudnia w Pobiedniku Wielkim k. Krakowa odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe z zakresu produkcji i ochrony warzyw zorganizowane przez firmę hodowlano-nasienną Bejo Zaden przy współpracy ze spółką Luty Jacek. »

16.12.2014 Pożądane sąsiedztwo

Wyniki doświadczeń prowadzonych m.in. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach wskazują, że można ograniczyć problem szkodników w uprawach warzyw wykorzystując sąsiedztwo innych roślin. Warto zapoznać się z wynikami tych doświadczeń i wziąć je pod uwagę planując zasiewy w przyszłym sezonie. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,24 zł0,19
Dolar3,44 zł1,47
Frank3,52 zł-0,05

Źródło: NBP

stan na 18.12.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.