Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

24.10.2014 Uprawy ekologiczne: nowe technologie

W dniach 23-24 października w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewcach odbywa się międzynarodowa konferencja ekologiczna "Innowacyjne technologie w ekologicznej produkcji ogrodniczej". »

20.10.2014 Z dobrą praktyką w Tarnowie

17 października na terenie placówki Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnowie odbyło się seminarium poświęcone tematyce bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, którego organizatorami był Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy, Agro Consulting. »

15.10.2014 Chcą odbudować populację pszczół we Wschowej

100 tys. zł na odbudowę pszczelich populacji w gminie Wschowa, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn w ciągu jednej nocy zginęło ok. 3 mln pszczół, planuje zebrać Greenpeace. Utrata tak dużej populacji jest groźna dla pszczelarzy, rolników i środowiska - alarmuje z-ca burmistrza Wschowy. »

Więcej aktualności

Artykuły

23.10.2014 Generacja Młodych

14 października podczas uroczystości Jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej i Dnia Edukacji Narodowej, firma Generiks po raz pierwszy  wręczyła stypendia naukowe w ramach programu „Generacja Młodych”. »

22.10.2014 Guzowatość pędów borówki wysokiej

Uprawa borówki wysokiej cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, głównie za sprawą opłacalności produkcji. Niewielka liczba koniecznych zabiegów ochronnych wynikała do tej pory z tolerancyjności lub odporności roślin tego gatunku na porażenie przez patogeny czy szkodniki występujące w naszej strefie klimatycznej. Z biegiem lat na roślinach borówki wysokiej przybywa jednak zagrożeń. »

16.10.2014 Odzyskujemy 60 proc. opakowań po środkach ochrony roślin

Polska jest jednym z europejskich krajów z najbardziej efektywnym systemem zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin. Podczas międzynarodowego spotkania branżowego w Niemczech, przedstawiciele organizacji krajowych i międzynarodowych  dyskutowali o perspektywach i wyzwaniach związanych z gospodarką odpadami opakowaniowymi w Europie. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,22 zł-0,08
Dolar3,34 zł-0,01
Frank3,50 zł-0,06

Źródło: NBP

stan na 24.10.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.