Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Wiosenne zabiegi w sadzie

Skuteczność wiosennych zabiegów przeprowadzanych w sadach ma ogromny wpływ na wzrost, plonowanie i ochronę drzew w dalszej części sezonu. O tym, czy warto i w jakich terminach wykonać m.in. zabieg podcinania korzeni, nawożenie, zastosować oleje mineralne, informował doradca holenderski Jos de Wit z firmy Fruit Consult na jednym ze spotkań zorganizowanych przez ZZO Warka i Fruit Akademię.

Zachodniopomorskie - usuwanie barszczu Sosnowskiego

500 tys. zł na usuwanie barszczu Sosnowskiego w Zachodniopomorskiem przeznaczy w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Barszcz Sosnowskiego to silnie parząca roślina, która porasta około 280 hektarów w regionie. 
 

Aktualności

23.04.2015 Bayer ostrzega przed „zagranicznymi” preparatami

Firma Bayer CropScience ostrzega przed środkami ochrony roślin, udającymi produkty tej firmy. Jak poinformowano, Bayer posiada wyniki analiz takich produktów, pochodzących z zagranicy. Wyniki te potwierdzają, iż te środki nie są produktami legalnymi, a zawarte w nich substancje mogą stanowić duże zagrożenie dla pszczół i innych owadów zapylających, dla użytkowników i konsumentów. »

21.04.2015 O aktualnych problemach rynku środków ochrony roślin

16 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbyło się spotkanie członków Polskiego Stowarzyszenia Obsługi Rolnictwa (POLSOR), w którym uczestniczyła także radca prawny Bożena Ciosek. »

21.04.2015 Zagrożenia dla pszczół i innych zapylaczy

W związku z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym oraz początkiem kwitnienia roślin będących pożytkiem dla owadów zapylających informujemy, iż nieprawidłowo wykonywane zabiegi chemicznej ochrony roślin, szczególnie przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy. »

Więcej aktualności

Artykuły

22.04.2015 Fungicyd przeciwko rdzy maliny…

… oraz przeciwko wielu innym chorobom drzew i krzewów owocowych, a także roślin warzywnych, dopuścił na zasadach zastosowań „małoobszarowych” minister rolnictwa. Zato 50 WG, bo o nim mowa, nie jest środkiem nowym dla polskich ogrodników, jednak wciąż trwające badania nad jego wszechstronnością doprowadziły do powszechnej możliwości wdrożenia go do praktyki. »

21.04.2015 Komunikat (11. z 20.04.2015 r.)

Prezentujemy kolejne zalecenia dotyczące ochrony i odżywiania różnych gatunków drzew sadowniczych oraz krzewów jagodowych opracowane przez Adama Furę ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego O/Sandomierz. »

17.04.2015 Ochrona truskawek coraz łatwiejsza

Czas kwitnienia i wzrostu owoców to newralgiczny okres dla producentów, których zadaniem jest prowadzenie intenywnych zabiegów na plantacjach truskawek. Zalecenia, z wykorzystaniem produktów firmy Bayer CropScience, podczas konferencji dla producentów truskawek zorganizowanej przez firmę Osadkowski w marcu w Mszczonowie przedstawiał Mirosław Korzeniowski. »

Więcej artykułów
Fontelis

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,02 zł0,21
Dolar3,69 zł-1,27
Frank3,87 zł0,20

Źródło: NBP

stan na 24.04.2015

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.