Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

27.10.2014 Arysta LifeScience zostanie przejęta przez Platform Specialty Products

Arysta LifeScience ogłosiła 20 października, że Platform Specialty Products razem z funduszem inwestycyjnym Permira osiągnęli ostateczne porozumienie z w sprawie przejęcia Arysta LifeScience za sumę 3,51 mld USD, z zastrzeżeniem zgody organu regulacyjnego, kapitału obrotowego oraz innych obwarowań. »

25.10.2014 Chińskie biedronki upodobały sobie europejskie miasta

Środowisko słoneczne i zurbanizowane, takie właśnie okolice są najchętniej zajmowane przez arlekiny, czyli pochodzące z Chin, agresywne biedronki, które od około dekady opanowują Europę - czytamy w "Journal of Biogeography". »

24.10.2014 Uprawy ekologiczne: nowe technologie

W dniach 23-24 października w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach odbywa się międzynarodowa konferencja ekologiczna "Innowacyjne technologie w ekologicznej produkcji ogrodniczej". »

Więcej aktualności

Artykuły

31.10.2014 Bakterią w grzyb, czyli biologia zza wielkiej wody

Niezależnie od rejonu świata poziom świadomości konsumentów jest coraz wyższy i bardziej jednolity. Tendencje odnośnie do wymagań są zbieżne – żywność ma być bezpieczna dla zdrowia i produkowana w nieskażonym środowisku, o które dbałość musi wzrastać. »

29.10.2014 Liczy się każde opakowanie

Ponad 11 tysięcy ton opakowań po środkach ochrony roślin zwrócili do sklepów rolnicy w ostatniej dekadzie. Rusza kolejna kampania edukacyjna, która ma zachęcać użytkowników tych środków do odpowiedzialnego i bezpiecznego zarządzania opakowaniami po nich. »

26.10.2014 W firmach i na farmach Kalifornii

O tym jak funkcjonują firmy związane z branżą ogrodniczą i farmy na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, jak różnorodnie działają, jaka jest specyfika produkcji i w jakim kierunku zmierza mogli przekonać się przebywający (w drugiej połowie października) w Kalifornii na zaproszenie fitofarmaceutycznego koncernu Bayer CropScience (BCS) oraz współpracującej z nim firmy Agrosimex polscy ogrodnicy, w tym przedstawiciele grup producenckich, przetwórcy, kontrahenci związani z branżą oraz naukowcy-praktycy. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,20 zł-0,56
Dolar3,35 zł-0,40
Frank3,49 zł-0,59

Źródło: NBP

stan na 31.10.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.