Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

10.09.2014 Chcą zmienić ustawę o środkach ochrony roślin

Projekt noweli ustawy o środkach ochrony roślin został skierowany do drugiego czytania. Nowe przepisy znoszą obowiązek tłumaczenia załączników do wniosku o rejestrację na język polski oraz przywracają możliwość atestowania przeterminowanych substancji. »

09.09.2014 1,2 mln zł na zniszczenie barszczu Sosnowskiego na Podkarpaciu

Ponad 1,2 mln zł ma kosztować likwidacja barszczu Sosnowskiego w powiecie sanockim na Podkarpaciu. Ta inwazyjna roślina, która zagraża rodzimym gatunkom flory i jest niebezpieczna dla ludzi, porasta tam 37 ha. »

13.07.2014 Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda - konkurs Captan 2014

Firma Arysta LifeScience dba nie tylko o ochronę sadów ale również o samych sadowników, dlatego dla laureatów konkursu Captan zorganizowała szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy. »

Więcej aktualności

Artykuły

24.09.2014 Na forum doradców warzywniczych – rezultaty badań w 2014 r.

22 września firma Bayer Crop Science (BCS) zorganizowała drugie w tym sezonie forum doradców warzywniczych. Odbyło się ono w gospodarstwie Eleonory Kapusty w Bedlnie k. Kutna (woj. łódzkie). »

19.09.2014 Jak i czym dezynfekować obiekty?

Spośród konwencjonalnych środków ochrony roślin wykorzystywany, zgodnie z prawem specjalnie do odkażania pomieszczeń w produkcji roślinnej, może być obecnie zaledwie… jeden, mianowicie Menno Florades 90 SL. Jego składnik aktywny – kwas benzoesowy – ma działać grzybo-, bakterio- i wirusobójczo. »

11.09.2014 Ekspert: choroby roślin źródłem ogromnych strat żywności

Grzyby, wirusy i bakterie powodują choroby roślin, co przyczynia się do ogromnych strat żywności. Bez chemicznych metod ochrony niedobór jedzenia na świecie byłby znacznie wyższy – zauważyła prof. Małgorzata Mańka, jedna z organizatorek XI Konferencji Europejskiej Fundacji Fitopatologicznej, która - pod hasłem „Zdrowe rośliny – zdrowi ludzie” - do soboty potrwa w Krakowie. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

03 października Fresh Market 2014

Ożarów Mazowiecki

03 października Fruit Expo

Ożarów Mazowiecki

04-05 października IX Jesienna Giełda Ogrodnicza i Podkarpackie Święto Winobrania 2014

Boguchwała

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,18 zł0,09
Dolar3,32 zł0,60
Frank3,47 zł0,18

Źródło: NBP

stan na 01.10.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.