Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

13.07.2014 Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda - konkurs Captan 2014

Firma Arysta LifeScience dba nie tylko o ochronę sadów ale również o samych sadowników, dlatego dla laureatów konkursu Captan zorganizowała szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy. »

11.07.2014 Groźna choroba pszczół w powiecie częstochowskim

Zgnilec amerykański, czyli zakaźną chorobę bakteryjną, wykryto u pszczół w powiecie częstochowskim. Powiatowy lekarz weterynarii uznał Rększowice w gminie Konopiska za obszar zapowietrzony zgnilcem. Choroba nie jest groźna dla ludzi. »

09.07.2014 Pszczela wystawa w gdyńskim Centrum Nauki Experyment

Kilkanaście stanowisk przybliżających m.in. zachowanie pszczół różnych gatunków znalazło się na wystawie czasowej "Urbanbees: Pszczoły w mieście", którą w wakacje można zobaczyć w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Zwiedzający dowiedzą się np. co zostanie na naszych talerzach w świecie bez pszczół i jak zaprosić je do miast. »

Więcej aktualności

Artykuły

01.09.2014 Realne zagrożenie ze strony chorób przechowalniczych

Być może niezbyt optymistyczne nastroje, spowodowane sytuacją na rynkach krajowym i zagranicznych, nie sprzyjają rozmyślaniom nad ochroną owoców przed chorobami przechowalniczymi, niemniej ograniczając ochronę lub nie chroniąc w ogóle owoców przed zbiorami narażamy się na bardzo poważne straty. Utrata tylko 10% owoców ze 100 tonowej komory to strata 10 ton. Wszyscy obserwujemy warunki atmosferyczne panujące w ostatnich dniach, a te sprzyjają infekcjom owoców przez sprawców chorób przechowalniczych. »

28.08.2014 Topsin M 500 SC – rozszerzenie zakresu stosowania

Tiofanat metylowy (związek z grupy benzimidazoli) to jedna z najoryginalniejszych, pod względem zakresu działania i efektywności, substancji grzybobójczych wykorzystywanych w ochronie roślin uprawnych. W Polsce zarejestrowana jako Topsin M 500 SC, wykorzystywana jest do zabezpieczania przed wieloma chorobami roślin rolniczych: zbóż, buraka cukrowego, rzepaku ozimego oraz ogrodniczych – sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. »

21.08.2014 O nowej chorobie marchwi

Pod koniec maja producenci marchwi spotkali się w Lipiu (Kujawy), gdzie w obiekcie grupy producentów warzyw Vegro Warzywa Groblewskich mówiono o chorobach przechowalniczych tego gatunku. Główny nacisk położono na nową chorobę w naszym kraju – czarną plamistość korzeni marchwi. Jej objawy są widoczne niestety dopiero po pewnym okresie przechowywania korzeni. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,21 zł-0,07
Dolar3,20 zł0,22
Frank3,49 zł-0,08

Źródło: NBP

stan na 01.09.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.