Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Zachodniopomorskie - usuwanie barszczu Sosnowskiego

500 tys. zł na usuwanie barszczu Sosnowskiego w Zachodniopomorskiem przeznaczy w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Barszcz Sosnowskiego to silnie parząca roślina, która porasta około 280 hektarów w regionie. 
 

Aktualności

26.02.2015 Szkolenia z zakresu integrowanej ochrony roślin

Sekretariat  Centralny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich organizuje szkolenia z zakresu integrowanej ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia materiału siewnego. »

20.02.2015 Współpraca Z.Ch. Organika Sarzyna i SGGW

18 lutego przedstawiciele Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Zakładów Chemicznych Organika Sarzyna SA podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy. Strony uzgodniły, że będą prowadzić wspólne badania naukowe, wspierać działalność dydaktyczną i naukowobadawczą SGGW, organizować kursy i szkolenia rozwojowe oraz praktyki i staże dla studentów. »

14.02.2015 Prof. Pruszyński doktorem h.c. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Tytuł doktora honoris causa nadał we wtorek Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu prof. Stefanowi Pruszyńskiemu. Jest on uznanym naukowcem w dziedzinie nauk rolniczych związanych z ochroną roślin, szczególnie w zakresie entomologii stosowanej i biologicznych metod oraz programów ochrony upraw. »

Więcej aktualności

Artykuły

03.03.2015 Forum Ekspertów – inauguracja

Forum Ekspertów to nowa inicjatywa firmy Belchim, skupiająca przedstawicieli grup producenckich oferujących owoce z całej Polski. Pierwsze spotkanie pod tym szyldem, zorganizowane wspólnie z Instytutem Praktycznego Sadownictwa (IP SAD) odbyło się 3 marca w Tartaku Brzózkach. »

26.02.2015 Ciągnik Kubota za zakup środka grzybobójczego? Dlaczego nie!

19 lutego podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w Warszawie miało miejsce rozstrzygnięcie loterii firmy Agrosimex. Trzech szczęśliwców, wylosowanych w tym dniu, nagrodzonych zostało niezawodnymi maszynami marki Kubota. Nagrody ufundowały firmy Agrosimex, Kubota i Polsad. »

25.02.2015 Prognozy wystąpienia parcha jabłoni i mączniaka w 2015 r.

Nadchodzący sezon ochrony przed tą wciąż najgroźniejszą chorobą jabłoni najprawdopodobniej nie będzie należał do najłatwiejszych. Wielu sadowników nie poradziło sobie w poprzednim roku ze zwalczeniem grzyba Venturia inaequalis , dlatego też źródło infekcji jest bardzo duże. »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

17 marca XIX Konferencja Szparagowa

Sielinko k. Opalenicy

27-29 marca Agrotech

Kielce

14-16 kwietnia WorldFood Warsaw

Warszawa

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,16 zł-0,00
Dolar3,72 zł0,37
Frank3,87 zł-0,04

Źródło: NBP

stan na 03.03.2015

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.