Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

PORS 2015 – co nowego w ochronie roślin sadowniczych

Kilka razy w roku dzwonią do naszego wydawnictwa osoby które jak się okazuje w trakcie rozmowy, reprezentują różne firmy zajmujące się kontrolą, a czasami nawet certyfikacją gospodarstw. Pytania dotyczą różnic, jakich osoby te dopatrują się w zapisach „Ewidencji zabiegów…” sprawdzanych gospodarstw, a treściami etykiet środków ochrony roślin znajdujących się aktualnie (w dniu rozmowy) na stronie internetowej resortu. W efekcie wyjaśnień okazuje się, że jako trzecie źródło porównania wykorzystują „Programy Ochrony Roślin…”. Specjalnie nie napisałam „aktualne”. Rozmówcy moi powołują się bowiem na anachroniczne wydania…

Jabłka na dalekie rynki

W bieżącym sezonie sytuacja w handlu świeżymi owocami nie napawa optymizmem. W związku z wprowadzonym embargiem rozpoczęło się pilne poszukiwanie nowych rynków zbytu dla polskich owoców, głównie jabłek. Należy jednak zwrócić uwagę, że nowe rynki to bardzo często nowe wyzwania, z którymi wcześniej producenci i/lub eksporterzy nie mieli do czynienia.

Zachodniopomorskie - usuwanie barszczu Sosnowskiego

500 tys. zł na usuwanie barszczu Sosnowskiego w Zachodniopomorskiem przeznaczy w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Barszcz Sosnowskiego to silnie parząca roślina, która porasta około 280 hektarów w regionie. 
 

Aktualności

26.01.2015 Miliard złotych więcej na OZE

O prawie miliard złotych wzrosną w tym roku nakłady Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na inwestycje. Fundusz wyda 6,6 mld zł z środków własnych oraz unijnych. Ruszył już nabór wniosków w sprawie przystąpienia banków do programu Prosument. Za pośrednictwem wyłonionych instytucji finansowych Polacy będą mogli ubiegać się o dopłaty do instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. »

23.01.2015 Obrady POLSOR-u

22 stycznia w Ożarowie Mazowieckim obradowało Polskie Stowarzyszenie Obsługi Rolnictwa – POLSOR. »

16.01.2015 Zmiany na kierowniczych stanowiskach w Syngenta Polska

Z początkiem marca 2015 r. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa zarządu firmy Syngenta Polska. Michała Ciszaka zastąpi Marek Łuczak, obecnie dyrektor sprzedaży na Polskę Wschodnią. Syngenta tworzy również skonsolidowane stanowisko dyrektora sprzedaży, które obejmie Adam Ciaś, obecnie dyrektor sprzedaży na Polskę Zachodnią. »

Więcej aktualności

Artykuły

26.01.2015 Do walki z wciornastkami

Wciornastki należą do najgroźniejszych szkodników chryzantem. Zwalczanie dorosłych osobników jest trudne i właściwie można je jedynie odławiać za pomocą tablic lepowych. 16 października ub.r. holenderska firma Horticoop zaprezentowała producentom chryzantem z tego kraju nową metodę walki ze wspomnianymi szkodnikami – urządzenie o nazwie ThripsSweeper. »

25.01.2015 Biznes na ekologii

Tradycyjnie co roku, w terminie najbliższym kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, GP Bio-Food Roztocze Sp. z o.o. oraz firma BioConcept-Gardenia Sp. z o.o. organizują konferencję ekologiczną połączoną ze szkoleniem ogrodników współpracujących z organizatorami. W tym roku doroczne spotkanie odbyło się 24 stycznia w Różańcu. »

23.01.2015 O wodzie

Włoski Wyższy Instytut Ochrony i Badań  nad  Środowiskiem (ISPRA) opublikował swój coroczny Raport Krajowy o Wodzie. Mimo spadku zużycia pestycydów ich pozostałości w środowisku wodnym nie zmniejszają się.   »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,23 zł-0,02
Dolar3,73 zł-0,67
Frank4,14 zł-2,57

Źródło: NBP

stan na 27.01.2015

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.