Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

10.09.2014 Chcą zmienić ustawę o środkach ochrony roślin

Projekt noweli ustawy o środkach ochrony roślin został skierowany do drugiego czytania. Nowe przepisy znoszą obowiązek tłumaczenia załączników do wniosku o rejestrację na język polski oraz przywracają możliwość atestowania przeterminowanych substancji. »

09.09.2014 1,2 mln zł na zniszczenie barszczu Sosnowskiego na Podkarpaciu

Ponad 1,2 mln zł ma kosztować likwidacja barszczu Sosnowskiego w powiecie sanockim na Podkarpaciu. Ta inwazyjna roślina, która zagraża rodzimym gatunkom flory i jest niebezpieczna dla ludzi, porasta tam 37 ha. »

13.07.2014 Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda - konkurs Captan 2014

Firma Arysta LifeScience dba nie tylko o ochronę sadów ale również o samych sadowników, dlatego dla laureatów konkursu Captan zorganizowała szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy. »

Więcej aktualności

Artykuły

19.09.2014 Jak i czym dezynfekować obiekty?

Spośród konwencjonalnych środków ochrony roślin wykorzystywany, zgodnie z prawem specjalnie do odkażania pomieszczeń w produkcji roślinnej, może być obecnie zaledwie… jeden, mianowicie Menno Florades 90 SL. Jego składnik aktywny – kwas benzoesowy – ma działać grzybo-, bakterio- i wirusobójczo. »

11.09.2014 Ekspert: choroby roślin źródłem ogromnych strat żywności

Grzyby, wirusy i bakterie powodują choroby roślin, co przyczynia się do ogromnych strat żywności. Bez chemicznych metod ochrony niedobór jedzenia na świecie byłby znacznie wyższy – zauważyła prof. Małgorzata Mańka, jedna z organizatorek XI Konferencji Europejskiej Fundacji Fitopatologicznej, która - pod hasłem „Zdrowe rośliny – zdrowi ludzie” - do soboty potrwa w Krakowie. »

09.09.2014 Przed zbiorami jabłek

Trzecie już przedzbiorcze spotkanie w sadzie Wiesława Mazura w Usarzowie (gmina Lipnik) zorganizowały 7 września firmy ProCam i Compo Expert. Przybyli na nie licznie sadownicy z okolic Sandomierza oraz Nowego Sącza. »

Więcej artykułów
Choroby drzew owocowych

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

24 września Spotkanie Kalafiorowe Seminis

Bruki Unisławskie

24-25 września Ogólnopolska Konferencja nt. Ozdobnych Roślin Cebulowych

Skierniewice

27 września Pokaz kapust Seminis

Chłapowo k. Środy Wlkp.

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,18 zł-0,04
Dolar3,26 zł0,19
Frank3,47 zł-0,09

Źródło: NBP

stan na 22.09.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.