Jak wybrać meble, które będą pasować do ogrodu?

Materiał Partnera FAVI
Chętnie spędzasz ciepłe dni w ogrodzie? W takim razie nie obejdziesz się bez dobrze dobranego zestawu mebli ogrodowych. Czy wiesz, czym kierować się przy wyborze mebli, aby korzystanie z nich było przyjemne nie tylko fizycznie, ale i dla oka, a do tego aby były odporne na warunki atmosferyczne?

Nawozy dolistne – jakie korzyści uzyskamy stosując je pod uprawy owocowe?

Materiał Partnera Frusto.pl
Obecny okres sprzyja poszukiwaniom odpowiednich środków do pielęgnacji oraz wzmocnienia plantacji owoców miękkich, takich jak truskawki. Użytkownicy coraz częściej decydują się na wybór dolistnych nawozów w formie biostymulatorów, które nie tylko odżywiają ale także wpływają na cykl rozwoju roślin oraz jakość zbioru. To profesjonalne produkty zapewniające wysoką rozpuszczalność oraz wchłanialność, dzięki czemu są nieocenionym wsparciem podczas upraw. Powodują lepsze zdrowie roślin oraz poprawiają ich kondycję. Jakie korzyści wynikają z ich stosowania?

Narzędzia do ogrodu: przegląd elektrycznych urządzeń do pielęgnacji roślin i nie tylko

Materiał Partnera TIM
Jakie narzędzia elektryczne warto mieć “pod ręką”, aby zadbać nie tylko o wygląd, ale również świetną kondycję ogrodu?

Jakich fungicydów i insektycydów zabraknie w 2022 roku?

Nie mamy dobrych wieści dla wszystkich producentów, którzy na co dzień korzystają w Programu Ochrony Roślin Warzywnych, bo z roku na rok, usuwane są z niego kolejne substancje aktywne. W roku 2022 największe „straty” widoczne są przede wszystkim jeżeli chodzi o fungicydy – wszystko za sprawą wycofania dwóch bardzo ważnych substancji aktywnych – tiofanatu metylu oraz mankozebu.

Jak pielęgnować sztuczne kwiaty?

Artykuł Partnera Pm-m.pl
Producenci oferują obecnie pięknie wykonane, trwałe sztuczne kwiaty. Jak je pielęgnować, by zachowały swój wygląd jak najdłużej? Chociaż nie wymagają podlewania i troski tak, jak żywe rośliny, to odpowiednie dbanie o takie akcesoria pozwoli Ci cieszyć się nimi nawet przez wiele następnych lat! Sprawdź nasze wskazówki dotyczące konserwacji sztucznych kwiatów i przekonaj się, że to naprawdę proste!

Jak oszczędzać wodę w ogrodzie? Skuteczne techniki

Materiał Partnera Garneczki.pl
Zmiana klimatu i rosnące temperatury sprawiają, że coraz częściej pojawiają się susze. W związku z tym woda staje się coraz cenniejszym zasobem. Jak o niego zadbać?

Myjka ciśnieniowa do ogrodu

Materiał Partnera Mediaexpert.pl
Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa to sprzęt, z pomocą którego pozbędziesz się zabrudzeń z przedmiotów, elewacji czy kostki brukowej znajdującej się w twoim ogrodzie. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu zaoszczędzisz sporą ilość wody oraz czasu, wykonując ogrodowe prace jeszcze szybciej. Postaw na uniwersalny sprzęt marki Karcher, który odznacza się jakością adekwatną do proponowanej ceny.

Program Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2022

Więcej usuwamy niż dodajemy – tak można podsumować zmiany, jeśli chodzi o środki ochrony roślin dostępne na naszym rynku. W Programie Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2022 wydanym przez Wydawnictwo Plantpress znajdziecie najbardziej aktualne informacje o zarejestrowanych w ochronie sadów i plantacji jagodowych środkach ochrony, a także szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków. Bardzo istotna jest także informacja o preparatach wycofywanych w 2022 roku wraz z datą do kiedy można dany środek stosować.

Rozwijamy nowy portal

14 lutego 2022 r. firma Plantpress uruchomiła z myślą o producentach i miłośnikach roślin ozdobnych nowy portal www.szkolkarstwo.pl. 

Czy warto zamontować moskitierę do tunelu ogrodowego?

Materiał Partnera Karnix
Tunel ogrodowy to na wielu działkach praktyczna alternatywa dla szklarni. Aby zapewnić roślinom właściwe warunki wzrostu, należy zadbać o odpowiedni mikroklimat. Czy pomóc może w tym moskitiera? Czy warto wybrać moskitierę do tunelu ogrodowego?