SAN TOP – innowacyjna nowość firmy Ceres

Materiał Partnera Ceres
Redukcja kosztów i skuteczna walka z chwastami dla szkółkarzy? Na rynku dostępne jest już ekologiczne rozwiązanie bazujące na łuskach gryki, które rozwiązuje szereg problemów producentów roślin. Innowacyjność tego mulczu powiązana jest z niezwykłą wydajnością – skuteczna grubość warstwy nie przekracza bowiem 5-6 mm!

Donice na balkon i taras – jak wybrać i na co zwracać uwagę przed...

Materiał Partnera Sfmeble.pl
Odpowiedź na to pytanie może sprawiać trudności osobom, które do tej pory niewiele miały wspólnego z ogrodnictwem. Jeśli urządzacie balkon lub taras po raz pierwszy i dopiero zaczynacie swoją przygodę z uprawą roślin to oprócz znajomości poszczególnych gatunków kwiatów i krzewów, przyda wam się także praktyczna wiedza na temat wyboru donic.

Odpowiednia kosiarka dla Twojego ogrodu

Materiał Partnera Jokergroup.pl
Wiadomo nie od dziś, że ogród w dużej mierze potrafi być wizytówką naszego domu. Zielony, gęsty trawnik w połączeniu z dobrze podciętymi drzewkami i krzewami, każdego dnia potrafi zapewnić nam wiele radości i uśmiechu na twarzy. Cały proces pielęgnacji ogrodu jest dość skomplikowany i trzeba powtarzać go regularnie.

Zwróć na to uwagę przy opryskach

Opryski bez rękawic są przyczyną wielu podrażnień dłoni. Mogą powodować uczulenia, silne przesuszenie, szorstkość, a nawet ból. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale też wydłuża czas prac sadowniczych i wpływa na jakość ich wykonania. Jak skutecznie chronić dłonie podczas prac pielęgnacyjnych drzew?

Przygotuj swój taras na lato. 5 łatwych kroków do pięknego tarasu

Marzy ci się przytulne i eleganckie miejsce do wypoczynku, ale nie chcesz przeznaczać na nie fortuny? Gustujesz w drewnianym wykończeniu, ale obawiasz się szkodników i skomplikowanej pielęgnacji? A może zniechęca cię złożony i kosztowny montaż? Podpowiadamy, jak w pięciu prostych krokach odmieć przed latem swój taras, by wyglądał dokładnie tak, jak chcesz i posłużył niezawodnie przez długie lata.

Podsumowanie zbiorów truskawek i wiśni w 2020 roku

Chociaż zaczęliśmy już rok 2021 i powoli będziemy coraz częściej myśleć o nadchodzącym sezonie, to warto omówić i podsumować miniony rok. Dla plantatorów truskawek ostatni sezon był niezwykle trudny.

Aranżacja nowoczesnego tarasu – 5 pomysłów i inspiracji na taras przy domu

Materiał Partnera Komfort.pl
Tarasy coraz częściej stają się przedłużeniem domu lub mieszkania i nawiązują do stylu, jaki dominuje we wnętrzach. Obawiasz się jednak, że aranżacja nowoczesnego tarasu okaże się zbyt dużym wyzwaniem? Bez obaw! Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 sprawdzonych pomysłów i inspiracji, które krok po kroku pomogą Ci stworzyć wymarzoną przestrzeń przy domu.

Jak radzić sobie z suszą? Wypróbuj hydrożel ogrodniczy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Długotrwałe okresy bez deszczu oraz bardzo wysoka temperatura mogą prowadzić do suszy. Ta z kolei może być szczególnie niebezpieczna dla roślin, powodując intensywny stres lub nawet ich zamieranie. Doraźne sposoby radzenia sobie z suszą często są restrykcjonowane, na szczęście możemy skutecznie zapobiec niedoborom wody u naszych podopiecznych. Zacznijmy jednak od podstaw.

“W jak Warzywa” – konkurs dla producentów warzyw. Zgarnij cenne nagrody!

Portal Warzywa.pl zaprasza wszystkich producentów warzyw do wzięcia udziału w konkursie “W jak Warzywa”.

Pielęgnacja roślin doniczkowych – tanie i ekologiczne patenty

Materiał Partnera
Pielęgnacja roślin doniczkowych nie musi być ani trudna, ani kosztowna. Wystarczy znajomość kilku sprytnych sposobów. Chcesz móc cieszyć się pięknym wyglądem ulubionej roślinności, a przy tym nie wydawać wiele na gotowe preparaty? W tym pomoże Ci 6 mądrych sposobów, bazujących na bezpiecznych i tanich produktach - większość z nich znajdziesz w swoim domu!