Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
16.11.2015

Pomidory z Przyborowa

Hasło Ogrodnicze | Anna Maciejuk
Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp. z o.o. jest znanym na rynku producentem warzyw szklarniowych. Oprócz tego firma zajmuje się hodowlą i wytwarzaniem nasion m.in. pomidorów i ogórków do uprawy szklarniowej, tunelowej oraz polowej. Podczas tegorocznej edycji Dni Ogrodnika (12–13 września, Gołuchów) na stoisku tego przedsiębiorstwa (fot.) eksponowano warzywa własnej hodowli i produkcji, m.in. pomidory.
Odmiana Octawian F1 jest polecana do uprawy pod osłonami w cyklach wiosennym, jesiennym lub przedłużonym. Rośliny o umiarkowanej sile wzrostu i krótkich międzywęźlach wykazują się dużą plennością i wczesnością. Owoce (masa pojedynczego wynosi ok. 180 g) są kuliste, z lekkim żebrowaniem i szypułką długo zachowującą świeżość.

Bruno F1 to z kolei mieszaniec przeznaczony do uprawy tunelowej oraz w polu przy palikach, odznaczający się wysoką jakością owoców (160–180 g). Są one twarde, bez zielonej piętki, intensywnie wybarwione z mocnym połyskiem i bardzo smaczne. Nie pękają i nie mają skłonności do przebarwień czy ordzawień.

Trzecia z zaprezentowanych kreacji, Julia F1, to odmiana łącząca wysoką jakość owoców z wczesnością oraz wysokim plonem handlowym. Jest to propozycja do uprawy pod osłonami w różnych technologiach w dowolnym terminie (z nasadzeń, począwszy od połowy stycznia). Intensywnie wybarwione, błyszczące owoce (pojedynczy 130–140-g) są wyrównane, bardzo smaczne i twarde.


Grzegorz Kuczyński i Grażyna Szczeklik z firmy Zakład Ogrodniczy Przyborów

Tekst i fot. Anna Maciejuk

Artykuł pochodzi z numeru 11/2015 "Hasła Ogrodniczego"

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności