IV Letnie Pokazy Czereśniowe

  Czereśnie

  W tym sezonie zapraszamy wszystkich producentów czereśni na czwarte z kolei ogólnopolskie spotkanie poświęcone uprawie, ochronie, nawożeniu, marketingowi tego gatunku. Tegoroczne Letnie Pokazy zlokalizowano w Wierzchucicach koło Bydgoszczy, ich termin to 26 lipca.

  • IV Letnie Pokazy Czereśniowe – na Kujawach

   Ponad 300 osób wzięło udział w zorganizowanych w niedzielę 26 lipca w Wierzchucicach k. Bydgoszczy IV Letnich Pokazach Czereśniowych. Organizatorzy – wydawnictwo Plantpress i Grupa Producentów Owoców Galster przygotowali bogaty program wykładów oraz praktyczne pokazy w sadzie.

   27.07.2015

  • IV Letnie Pokazy Czereśniowe – na Kujawach (cz. II)

   Letnie Pokazy Czereśniowe urządzane od 2009 roku przez Plantpress w tym roku pierwszy raz odbyły się poza Sandomierszczyzną – w sadach Grupy Producentów Owoców Galster Sp. z o.o., współorganizatora imprezy. Podczas sesji referatowej ponad trzystu sadowników z całego kraju wysłuchało wykładów na temat nawadniania, fertygacji, schładzania i przechowywania owoców przeznaczonych do dalekiego transportu (o tym pisaliśmy w części I) oraz zasadach doboru odmian dla polskich sadów i nowościach odmianowych. Po wykładach – w sadzie można było zapoznać się z technikami budowy osłon dla sadów czereśniowych, zasadami formowania czereśni, maszynami i urządzeniami dla upraw sadowniczych.
    

   31.07.2015