XXI Spotkanie Sadownicze Sandomierz

  Rozpoczęło się XXI Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu. Konferencji, która przebiega w miejskiej hali sportowej towarzyszy wystawa firm oferujących środki produkcji ogrodniczej. Materiały z konferencji są dostępne w naszym wydawnictwie, przebieg obrad zrelacjonujemy na łamach naszych pism – „MPS Sadu” i „Hasła Ogrodniczego”. Natomiast na naszym portalu proponujemy odwiedzenie z naszymi dziennikarzami niektórych stoisk wystawowych

  • Pokaz cięcia jabłoni w Sandomierzu

   Drugiego dnia (2.02.2012) XXI Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu tradycyjnie w sadzie demonstracyjnym Bayer CropScience Krzysztofa Gotfryda w Ostrołęce k/Sandomierza odbył się pokaz cięcia jabłoni, który przeprowadził holenderski doradca Peter van Arkel.

   06.02.2012

  • Rak drzew owocowych

   Podczas XXI Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu (1–2 lutego) dużym zainteresowaniem uczestników cieszyło się wystąpienie holenderskiego doradcy, Petera van Arkela (Fruit Advies Zuid-Limburg; fot. 1) i współpracującego z nim Andrzeja Soski (Soska Konsulting). Tematem referatu były możliwości ochrony sadów przed rakiem drzew owocowych w połączeniu z zastosowaniem nowatorskiego programu komputerowego, pozwalającego na sygnalizację momentu infekcji grzybem Neonectria ditissima i wyznaczenie terminu zabiegu ochrony.

   26.03.2012

  Poprzedni artykułMrozy nad Polską, rolnicy pełni obaw
  Następny artykułOchrona sadów