ADOB® ProFit + mikro Owoce i Warzywa z tytułem Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2019

    ADOB® ProFit + mikro Owoce i Warzywa to seria wieloskładnikowych, krystalicznych nawozów NPK z zawartością mikroelementów dedykowana do nawożenia upraw ogrodniczych: ADOB® ProFit 18-18-18 + mikro, ADOB® ProFit 10-40-8 + mikro oraz ADOB® ProFit 4-12-38 + mikro.

    Nawóz ADOB® ProFit + mikro Owoce i Warzywa został wyróżniony przez internautów tytułem Innowacyjny Produkt Ogrodniczy w 4. edycji konkursu organizowanego przez portal sadyogrody.pl.

    Nawozy w swoim składzie zawierają niezbędne makroelementy: azot (N), fosfor (P), potas (K), siarkę (S),magnez (Mg) w rożnych proporcjach dopasowanych do fazy wzrostu roślin. Ponadto w nawozach występują mikroelementy: bor (B), cynk (Zn), miedź (Cu), mangan (Mn), molibden (Mo) i żelazo (Fe). Mikroelementy występują w postaci chelatów IDHA i DTPA co gwarantuje wysoką przyswajalność tych składników przez rośliny. Miedź (Cu), mangan (Mn) i cynk (Zn) są schelatowane nowoczesnym, biodegradowalnym czynnikiem chelatującym IDHA. Natomiast żelazo (Fe) zostało schelatowane przez czynnik DTPA co zapewnia wysoki poziom jego dostępności oraz stabilność w roztworze nawozowym do pH 7,5. Bor i molibden, ze względu na właściwości chemiczne, są w formie nieschelatowanej. Nawozy ADOB® ProFit + mikro Owoce i Warzywa zaopatrują rośliny w niezbędne składniki pokarmowe, gwarantując ich prawidłowy wzrost i rozwój. Skutecznie przeciwdziałają niedoborom składników pokarmowych oraz poprawiają ogólną kondycję i zdrowotność roślin.

    Nawozy znajdują się w ofercie firmy ADOB od kwietnia br.

    informacja firmy ADOB