Magiczne gwiazdy

  Prezentacja odmian poinsecji firmy Selecta one w Niemczech
  Prezentacja odmian poinsecji firmy Selecta one w Niemczech fot. Selecta one®
  W połowie listopada br. niemiecka firma hodowlana Selecta one® zorganizowała – pod nazwą Magic Stars – spotkanie dotyczące wilczomlecza nadobnego, czyli poinsecji. Odbyło się ono w firmie Emsflowers w miejscowości Emsbüren w Niemczech. Prezentacja odmian połączona z możliwością zasięgnięcia porad dotyczących uprawy poinsecji przyciągnęła ponad 100 zainteresowanych producentów tych roślin.

  Na spotkaniu specjaliści z firmy Selecta one® omówili każdą z oferowanych przez to przedsiębiorstwo odmian, szczególną uwagę zwracając na nowości. Wśród nich znalazła się poinsecja Christmas Mouse®, wyróżniająca się niespotykanymi dotychczas u tego gatunku, zaokrąglonymi podsadkach. Odmiana ta jest uniwersalna – może być produkowana w doniczkach o średnicy 6–13 cm, zarówno na jeden pęd, jak i w formie wielopędowej. Rośnie średnio silnie, podobnie jak odmiana ‘Noel’. Duże powodzenie na sukces ma nowa kreacja SkyStar®, która przyciąga wzrok białymi, rozmytymi, drobnymi plamkami, nieregularnie rozmieszczonymi na tle ciemnoczerwonych podsadek. Bardzo wyrównanym wzrostem ma się charakteryzować odmiana Christmas Break. Z kolei poinsecja Christman Universe tworzy intensywnie czerwone podsadki, podobne jak u odmiany ‘Noel’, ale ciemniejsze liście (nie ma tendencji do ich zrzucania), ponadto silniej od niej rośnie. Specjaliści z firmy Selecta one® zwracali też uwagę na inną czerwoną odmianę – Holy Day, której ważną zaletą jest silny system korzeniowy. Cechą taką charakteryzują się odmiany Christmas Candle i Happy Mood.
  Wśród odmian o innych, niż czerwone podsadki, największe zainteresowanie wzbudzała Christmas Frosty o bardzo dużych, kremowych „kwiatach“.
  Na podstawie informacji z firmy Selecta one®

  Poinsecja Christmas Mouse
  Poinsecja Christmas Mouse® fot. Selecta one®
  Poinsecja SkyStar
  Poinsecja SkyStar fot. Selecta one®
  Poinsecja Christmas Frosting
  Poinsecja Christmas Frosting fot. Selecta one®