Grupa Azoty poszuka innowacji w ramach projektu IMPACT_Poland 2.0

    Grupa Azoty & Compo Expert
    Przez najbliższe dwa lata Grupa Azoty wraz z akceleratorem FundingBox będzie poszukiwać nowoczesnych technologii z potencjałem do rozwinięcia w przemyśle chemicznym. W ramach projektu chemiczny czempion uzyska możliwość testowania nowych produktów, usług i modeli biznesowych w zakresie własnej infrastruktury badawczej. W pierwszej kolejności spółka przyjrzy się rozwiązaniom z obszaru inżynierii materiałowej, magazynowania energii, tworzyw sztucznych i fine chemicals.

    Impact_Poland 2.0 to kolejny, obok współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, program akceleracyjny z udziałem Grupy Azoty jako odbiorcy nowych technologii. Oba projekty realizowane są w ramach działania 2.5 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja I rundy Programu – Welcome Camp, na której zaprezentowane zostały założenia programu i pierwsze, wybrane przez panel ekspertów startupy zgłoszone do tego etapu. W ramach wydarzenia przeprowadzono także spotkania mentorskie, w których udział wzięli eksperci Grupy Azoty.

    Udział w programie Impact_Poland  2.0 jest przykładem realizowanych przez Grupę Azoty działań akceleracyjnych, które mają na celu wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy na rynkach krajowych i międzynarodowych. To jeden z fundamentów stworzonego w organizacji ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę
    z zaawansowanymi technologicznie podmiotami –
    podkreśla dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

    IMPACT_Poland (2.0) to unikatowy, autorski program akceleracji startupów, opracowany przez FundingBox Accelerator. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju oraz wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorców oraz sprawdzenie ich potencjału z wykorzystaniem infrastruktury, doświadczenia oraz zasobów odbiorców technologii, którymi są duże i średnie przedsiębiorstwa.

    Projekty, w których bierzemy udział organizowane są przez podmioty od lat funkcjonujące na rynku akceleracyjnym i cieszące się uznaniem ekspertów i środowisk startupowych. To zwiększa nasze szanse znalezienia rozwiązania z potencjałem do wdrożenia na skalę przemysłowąkonkluduje Wojciech Satora, dyrektor ds. projektów innowacji technologicznych.

    W oparciu o wytyczone kierunki strategicznego rozwoju oraz agendę badawczą, Grupa Azoty uczestniczy w szeregu inicjatyw z obszaru B+R+I, m.in. w programach akceleracyjnych. Spółka poszukuje innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie podstawowej działalności, jak i w nowych obszarach biznesowych. Przybliżyć do nowoczesnych rozwiązań ma ją również uruchomiony ponad rok temu program akceleracyjny Idea4Azoty, wykwalifikowana kadra, i rozbudowywane zaplecze badawczo-rozwojowe w postaci uruchomionego w ubiegłym roku w Tarnowie centrum B+R czy Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych w Kędzierzynie-Koźlu. Z kolei do Grupy Azoty Puławy trafi 20,5 mln złotych z Programu Inteligentny Rozwój na budowę i wyposażenie laboratorium półtechnik, które powstanie na terenie tamtejszego zakładu.

    Informacje prasowe Grupa Azoty

    Poprzedni artykułHusqvarna Automower® 435X AWD – robot z napędem 4×4, obsługujący zbocza o nachyleniu do 70% ze Złotym Medalem
    Następny artykułJantoń przejmuje kolejną spółkę z kategorii win gronowych