Zadaniem uczestników jest pokazanie, za pomocą plakatu lub eseju, co dla nich znaczy „tworzenie chemii”. Jest to bezpośrednio powiązane z trwającą kampanią wizerunkową firmy BASF. Praca powinna być powiązana z tematyką innowacji, zrównoważonego rozwoju i technologiami przyszłości w branży chemicznej.
– Chcemy, by studenci puścili wodze wyobraźni i podeszli do kierunku rozwoju chemii i pytań, na jakie może ona odpowiedzieć, w sposób kreatywny – mówi Wojciech Krzywicki, PR Manager w BASF Polska. – Zależy nam na studentach, których motywują wyzwania, chęć rozwoju, rozwiązywanie ciekawych i złożonych problemów. Wiele informacji związanych z rolą chemii w życiu i znaczenia zrównoważonego rozwoju znajduje się na stronach BASF – dodaje.
Konkurs „Tworzymy Chemię” składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to zadanie polegające na stworzeniu plakatu naukowego lub napisania eseju dotyczącego przyszłości branży chemicznej. Autorzy najlepszych, najciekawszych prac zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która wyłoni grono zwycięzców konkursu, przyszłych stażystów BASF Polska.
Głównymi nagrodami konkursie nagrodami jest pięć płatnych trzymiesięcznych staży w warszawskich działach BASF Polska: Chemii Przemysłowej i Tworzyw Sztucznych, Chemii Kosmetycznej, Gospodarczej i Przemysłowej, Środków Ochrony Roślin, a także w dziale Zakupów.
Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest posiadanie statusu studenta i przesłanie w dniach 27. marca – 21. kwietnia plakatu (o rozdzielczości minimalnej 150 dpi) bądź eseju (max 2000 znaków) na adres
info@eventdesign.pl.
Więcej informacji na temat konkursu wraz z regulaminem odnaleźć można na stronie www.basf.pl w zakładce konkursowej.
BASF w Polsce
Przedstawicielstwo firmy BASF w Polsce otwarto w 1992 r. Obecnie firma zatrudnia w kraju około 285 pracowników, a w 2012 r. jej obroty w Polsce wyniosły 649 milionów euro. Na rynku polskim BASF sprzedaje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, lakiery oraz produkty chemii budowlanej. W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF: dwa w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) i jeden w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu). Firma BASF dużo inwestuje w działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.
W 2011 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie otwarto laboratorium chemiczne, którego BASF jest wyłącznym partnerem. Co roku odwiedza je około 6000 dzieci (głównie klasy szkolne). W 2012 r. firma BASF prowadziła w polskich mediach kampanię wizerunkową pod hasłem: „Tworzymy chemię, która łączy”.
Więcej informacji na www.basf.pl.