Kosiarka spalinowa czy elektryczna – jaką kosiarkę kupić?

  Krysiak skuteczny w ogrodzie
  Trawnik, ozdoba każdego ogrodu, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ale czym się kierować w doborze odpowiedniego sprzętu? Czy kupić kosiarkę spalinową, czy elektryczną? Dylematów jest sporo, ale spróbujmy rozwiać wszelkie wątpliwości. Na pewno przed zakupem kosiarki warto rozważyć swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe.

  Wybór kosiarki a wielkość ogrodu

  Na pewno ważnym kryterium doboru sprzętu będzie powierzchnia naszego ogroduprzekonuje już na wstępie Grzegorz Kowalczyk, specjalista w firmie Krysiak dodając, że przy wyborze kosiarki należy zwracać uwagę na parametry takie, jak: wielkość ogrodu, moc silnika, szerokość cięcia noży. Jeżeli jest to niewielka działka, nie będzie przeszkadzał przewód elektryczny, który musi być podpięty do źródła zasilania. Mniejsza szerokość cięcia, do 46 cm, spowoduje, że łatwiej będzie nam zmieścić się na niewielkim obszarze.

  Do większych ogrodów dobrym wyborem będzie kosiarka spalinowa, której nie ogranicza przewód zasilający, a większa szerokość cięcia oraz moc silnika przyspieszy koszeniezaznacza specjalista z firmy Krysiak. Ponadto taką kosiarką nie ograniczoną przewodem będziemy mogli swobodnie lawirować pomiędzy drzewami, krzewami czy innymi roślinami. Duży pojemnik na skoszoną trawę pozwala dłużej kosić bez częstych przerw na opróżnianie kosza.

  Ekologia i wygoda

  Zaletą kosiarki elektrycznej jest to, że jest cicha i nie wydziela spalin zanieczyszczających środowisko. Ponadto jest kosiarką lżejszą i mniejszą od swojej spalinowej wersji.

  Niestety pracując w dużym ogrodzie musimy pogodzić się z tym, że kosiarka spalinowa jest głośniejsza, co jest spowodowane większą mocą silnika. Większy i cięższy silnik wydziela również spaliny.

  Cena

  Niebagatelną rolę przy zakupie kosiarki odgrywa niewątpliwie również cena. W tym rankingu wygrywa kosiarka elektryczna, która jest dużo tańsza od spalinowej, również w kosztach eksploatacji (do kosiarki spalinowej musimy wlewać paliwo). Ale zastanówmy się, czy za cenę tańszej kosiarki warto męczyć się w dużym ogrodzie.

  Zapewne udało nam się ułatwić Państwu wybór odpowiedniej dla siebie kosiarki. Jeżeli nie rozwialiśmy wszystkich wątpliwości, warto więc skorzystać z porad specjalisty by odpowiednio przygotować się do sezonu. Aura sprzyja, czasu zostało więc niewiele do rozpoczęcia prac ogrodowych.

  Informacje prasowe Krysiak