Oferowane dziś zestawy hydroforowe wyróżniają się tzw. budową kompaktową, co sprawia, iż mają wyjątkowo przyjazną budowę, a także wielkość, która pozwala na swobodny ich montaż w dowolnej części domu, bez konieczności wyznaczania dla nich specjalnych pomieszczeń. Montaż nie wymaga żadnych kosztownych prac instalacyjnych oraz dużych przestrzeni montażowych. Zbiornik ciśnieniowy nowoczesnego hydroforu może być montowany poziomo lub pionowo i zwykle jest wyposażony w szczelną membranę gumową, która oddziela wodę od poduszki powietrznej.
Najczęściej montuje się go nad pompą lub pod nią – tworząc zestawy wolnostojące i nie zajmujące wiele miejsca. Pozwala to na ich umieszczenie w zwykłej szafce kuchennej. Zwróć jednak uwagę, żeby wybrany przez Ciebie model hydroforu, a precyzyjniej – materiał membrany i powłoka wewnętrzna zbiornika posiadała atest dopuszczający je do kontaktu z wodą pitną wydany przez Państwowy Zakład Higieny.
Kolejnym plusem oferowanych dziś nowoczesnych zestawów hydroforowych jest stosunkowo proste, inteligentne, automatyczne sterowanie, co eliminuje konieczność ich ręcznego ustawiania, a także zapobiega włączaniu się urządzenia na sucho. Po prostym montażu, włącza się je tylko do instalacji i gotowe. System nadzoruje pracę przydomowej instalacji zasilającej w wodę przez całą dobę i dba o optymalny przepływ wody na całej posesji.
Szukaj urządzeń, które działają dość szybko i których obsługa nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, a korzystanie z niezależnego systemu zaopatrzenia posesji i przydomowego ogrodu, albo szklarni w wodę stanie się prawdziwą przyjemnością.