Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Coragen® 200 SC teraz także dla producentów gruszek, śliw i winorośli

Decyzją MRiRW nr R-197/2018d z 10 maja 2018 roku zakres stosowania środka Coragen ® 200 SC został rozszerzony o kolejne gatunki roślin sadowniczych. Znany producentom jabłek insektycyd, zwalczający owocówkę jabłkóweczkę i zwójkówki, mogą teraz stosować także właściciele sadów gruszowych i śliwowych oraz winnic.

FMC

Rozszerzona rejestracja dla Coragen® 200 SC - nowe możliwości ochrony w warzywnictwie

Decyzją MRiRW nr R-197/2018d z 10 maja 2018 roku zakres stosowania środka Coragen ® 200 SC został rozszerzony o kolejne gatunki roślin warzywniczych. Znany producentom kapusty głowiastej białej insektycyd, zwalczający gąsienice bielinka rzepnika, tantnisia krzyżowiaczka i piętnówki kapustnicy, mogą teraz stosować także właściciele plantacji kapusty czerwonej, włoskiej, kalafiora, brokułu, cykorii i kukurydzy cukrowej. Rejestrację środka rozszerzono też o zwalczanie nowych szkodników: zwójki cyklamenowej, zwanej kapuścianą, błyszczki jarzynówki i omacnicy prosowianki.

FMC

Nowy sklep internetowy Agrarady

Firma Agrarada uruchomiła międzynarodowy sklep internetowy dostarczający oryginalne części zamienne do maszyn takich marek, jak Grimme, Asa-Lift, Holaras, Ferbo, Vaia, itp.

Agrarada

Fungicyd Teldor z rozszerzeniem stosowania na dodatkowe gatunki jagodowe

Teldor 500 SC firmy Bayer, przeznaczony do ochrony roślin jagodowych i ozdobnych przed chorobami grzybowymi, uzyskał rozszerzenie stosowania. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wydaną w kwietniu, Teldor 500 SC może być stosowany do ochrony przed szarą pleśnią dodatkowych gatunków roślin jagodowych. Są to: jeżyna, malinojeżyna, porzeczka: czarna, biała i czerwona, borówka wysoka (amerykańska), agrest, żurawina.

BAYER

Ochrona jabłoni przed parchem oraz chorobami kory i drewna

Łączne stosowanie preparatu Topsin M 500 SC z fungicydami do ochrony jabłoni przed parchem oraz chorobami kory i drewna

Sumi Agro Poland

Konkurs dla studentów: „Dobre praktyki rolnicze w Twoim regionie”

BASF Polska ogłasza ogólnopolski konkurs dla studentów kierunków rolniczych. Jego celem jest szerzenie świadomości w zakresie bioróżnorodności oraz zrównoważonego rolnictwa, a także zachęcenie lokalnych społeczności do stosowania dobrych praktyk rolniczych. Zadaniem uczestnika jest stworzenie raportu, dotyczącego zaobserwowanych praktyk rolniczych. Do wyboru uczestnika pozostaje, czy będzie diagnozował gospodarstwa sadownicze, czy gospodarstwa rolne.

BASF

Innowacje, które odpowiadają na problemy rolników – BASF Polska na Europejskim Forum Rolniczym

BASF Polska była jednym z partnerów zakończonego 24 marca Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce koło Rzeszowa, odbywającego się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

BASF

Zanim parch jabłoni zaatakuje

Jakiego nasilenia ze strony parcha jabłoni w tym sezonie mogą spodziewać się sadownicy? Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto z wyprzedzeniem ocenić wielkość zagrożenia, czyli zasoby inokulum, oraz ryzyko infekcji, a także poznać sposoby zwalczania tej choroby. Firma INNVIGO, wychodząc naprzeciw potrzebom sadowników, posiada w portfolio serię preparatów fungicydowych, które pomogą w zwalczaniu tego zagrożenia.

Innvigo

Syngenta tworzy siedliska dla pszczół

W ramach projektu The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej Syngenta po raz czwarty ogłasza Operation Pollinator – Akcję na rzecz Owadów Zapylających, zachęcając rolników do wysiewania na nieużytkach roślin atrakcyjnych dla pszczół. Rolnicy, którzy wypełnią formularz na stronie www.syngenta.pl, otrzymają bezpłatnie od firmy specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających.

Syngenta

Kim jest „Kobieta w sadzie”?

„Kobieta w sadzie” to nie tylko ja, ale także każda przedstawicielka płci pięknej, która pasjonuje się sadownictwem, czy ogólnie pojętym ogrodnictwem. Blog powstał w odpowiedzi na potrzebę kobiet, które często czują się dyskryminowane w branży sadowniczej. Jest ich niewiele, a te, które działają, często postrzegane są jako mniej profesjonalne aniżeli mężczyźni…

„Kobieta w sadzie”
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności