Producenci cebuli i handlowcy mają nową aplikację

Onion Today to mobilna aplikacja, którą od sierpnia 2017 r. mogą wykorzystywać holenderscy producenci cebuli, handlowcy i przetwórcy tego warzywa. Wg danych z początku grudnia zarejestrowanych jest 183 użytkowników.
 
Aplikacja została tak zaprojektowana, aby ułatwić kontakt, a co za tym idzie usprawnić handel cebulą. Jednak, jak podkreślają pomysłodawcy, zaletą mobilnej aplikacji jest także dostęp do informacji na temat sytuacji rynkowej. 
 
Producenci ‘wystawiają’ swoją ofertę (ilość, rodzaj towaru) wskazując na miejsce zakupu (widoczne na mapie). Ale mogą dołączać do niej także inne informacje jak np. rodzaj posiadanych certyfikatów. Odbiorcy cebuli otrzymują powiadomienia w pierwszej kolejności o ofertach najbliżej nich, mogą przeglądać mapę ofert i wybrać dostawcę z konkretnego regionu. 
 
Onion Today przedstawia także dane zebrane przez stowarzyszenie Holland Onion Association o przeprowadzonych transakcjach, uzyskanych cenach. Producenci mogą dzięki niej szybko kontaktować się ze swoimi sąsiadami-producentami np. w celu odsprzedaży partii towaru. Aplikacja posiada funkcję nawigacji (ułatwia dotarcie do dostawcy/odbiorcy). Możliwe jest także filtrowanie informacji w celu wybrania np. wszystkich aktualnych ofert cebuli czerwonej, dymki itp.  
 
Obecnie Onion Today jest bezpłatna przez pierwszy miesiąc, następnie użytkownik płaci za podstawową wersję 6 euro miesięcznie. Wersja pełna kosztuje 12 euro miesięcznie. 
 
Źródło: oniontoday, freshplaza,
RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułListopadowe ceny jabłek w Moskwie
Następny artykułJaki będzie rok 2018? Coś już wiadomo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.