Quady dla rolników?

Przyczepa o ładowności 450 kg przyczepiona do mikrociągnika
W listopadzie polski oddział Yamaha Motor Middle Europe B.V. przy współpracy firmy Metal-Fach zorganizował w Sokółce koło Białegostoku spotkanie z japońską marką Yamaha  w rolnictwie - profesjonalnym osprzętem do pojazdów ATV- Techlander.

Wykorzystywanie quadów w rolnictwie nie jest w Polsce jeszcze zbyt częste. Czterokołowce te kojarzą się z jazdą rekreacyjną lub sportem, lecz po dopięciu różnych narzędzi i maszyn spełniają rolę mikrociągnika. Ze względu na niewielki nacisk na podłoże są wykorzystywane do pobierania próbek glebowych. Osprzęt produkowany przez fabrykę Metal-Fach w Sokółce zwiększa ich możliwości. Po dopięciu mulczera bijakowego, zamiatarki przedniej lub tylniej, pługa, opryskiwacza, przyczepy, przyczepy do zwożenia drewna (z dźwigiem 6 KM), rozsiewacza, dmuchawy do śniegu quady mogą stać się przydatne także  w rolnictwie, leśnictwie, sadownictwie, przy pracach komunalnych.

Yamaha ma w swojej ofercie pięć mikrociągników z napędem na cztery koła i silnikami o pojemności od 348 do 689 cm3. Lekkie, wąskie i łatwe w obsłudze umożliwiają szybkie przewożenie ładunku o znacznej masie.  Najmniejszy – Grizzly 350 4WD może przewieść maksymalnie 120 kg (40 kg z przodu, 80 kg z tyłu), największy Rhino 700 – 181 kg. W standardowym wyposażeniu każdego mikrociągnika jest hak i wyciągarka. Koszt zakupu z homologacją europejską na ciągnik rolniczy wynosi od 39900 do 64900 zł brutto.

aw

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBez certyfikatów w praktyce
Następny artykułUstawa o nasiennictwie – nowy projekt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.