Rębaki wagi ciężkiej

Założona w 1983 rokuw Stanach Zjednoczonych  Bandit Industries Inc. jest jednym z największych światowych producentów sprzętu do rozdrabniania drewna i przetwarzania jego odpadów, w tym maszyn o ręcznym podawaniu surowca lub z zamontowanym hydraulicznym chwytakiem, frezarek do pni, maszyn mulczujących i recyklerów.  Na świecie w firmach komunalnych, utrzymania zieleni, tartakach, lasach, firmach OZE pracuje ponad 50.000 różnego typu maszyn Bandit. Prezentujemy kilka modeli cięższych typów, jakie mogą znaleźć zastosowanie w dużych gospodarstwach sadowniczych lub  być użytkowane przez grupy producentów. W Krakowie pracuje Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni - jedyna w Polsce firma będąca dealerem tych maszyn.
 
Beast 1890XP Heavy Duty
Jest to wysoko wydajna bebnowo-nożową rębarka  z ładowaczem Backhoe Model 75, układem podającym szerokich walców (supersized feed system) oraz wciągarką jest specjalnie zaprojektowana dla zajmujących się kompleksowym usuwaniem drzew oraz oczyszczaniem powierzchni. Silnik maszyny można dobrać w przedziale od 160 do 250 KM. Maszyna ma charakterystyczny dla produktów Bandit  układ podający „slide box”, zapewniający bardzo bliskie usytuowanie systemu podającego względem powierzchni ciecia. Obszerna gardziel oraz blisko usytuowany układ podający, czyni tą maszynę niezwykle efektywną przy cięciu rozwidlonych i rosochatych gałęzi, co redukuje konieczność przycinania. 

Beast 1890xp
 
Jednostka ta nie obawia się dużej średnicy materiału. Obszerne kieszenie nożowe są szczególnie ważne, aby w cyklu jednofazowym skutecznie wyrzucić zrębki i nie pozwolić im pozostać w obudowie bębna. Unikalny otwór wentylacyjny nazywany „power slot” zapewnia właściwy przepływ powietrza przez kanał wyrzutowy. To rozwiązanie zapewnia ujście dla zrębków, które mogłyby pozostać w obudowie, co czyni maszynę praktycznie odporną na zaczopowania w warunkach normalnej pracy zapewniają jednostkę bardzo wszechstronną maszyną.
Beast 1680
Jest idealną maszyną do działań związanych z oczyszczaniem mniejszych zadrzewionych powierzchni, składowisk odpadów komunalnych i służb zieleni, firm szukających efektywnego sposobu utylizacji gałęzi, konarów, mniejszych karp korzeniowych, palet i innych opakowań drewnianych, drewna kawałkowego, oraz wszelki odpadów z drzew na miejscu ich wytwarzania. Model 1680 jest bardzo kompaktową i wygodną do manewrowania maszyną, która może być szybko przetransportowana.
Ma gardziel o rozwarciu 610×1320 mm i może być wyposażona w szeroką paletę jednostek napędowych od 160 do 325 KM. Model 1680 jest również doskonałą jednostką, która pozwoli zamienić małowartościowe zrębki z odpadów zielonych po pielęgnacji zieleni w wartościowy i jednorodny produkt. Często zrębki z materiału gałęziowego po przetworzeniu konwencjonalnymi rębakami zawierają ponadwymiarowe wtrącenia, które skutecznie eliminuje się poprzez wtórne przetworzenie recyklerem. Zrębki takie mogą być zamienione w pełnowartościowy mulcz, który może zostać użyty w różnorodnych aplikacjach wymagających odpowiedniej jakości zrębków. Standardowo maszyna oferowana jest z gumowym przenośnikiem podającym 3048×1320 mm, z możliwością zmiany w opcji na stalowy przenośnik listwowy standardu „heavy duty”. Układ jezdny stanowią dwie osie (5,4 t), zapewniając jednostce trwałą i wytrzymałą platformę holującą.

Beast 1680
 
Przenośnik wyrzutowy 4575×1320 mm standardowo umożliwia podanie urobku na wysokość 2,75 m. Opcjonalnie można wyposażyć  maszynę w składany na czas transportu  długi przenośnik wyrzutowy, który umożliwi bezpośredni załadunek od góry wysokich przyczep oraz kontenerów. Zdalny sterownik przewodowy wchodzi w skład elementów standardowego wyposażenia modelu 1680, pozwalając operatorowi kontrolować funkcje układu podającego oraz przepustnicy silnika z pewnej odległości od maszyny. W opcji dostępny jest zdalny sterownik radiowy, który pozwala na bardziej swobodną obsługę urządzenia nawet z kabiny ładowarki.
 

[NEW_PAGE]

Beast 2680 
Został zaprojektowany dla tych służb zieleni, zakładów pozyskiwania drewna, tartaków, składowisk odpadów komunalnych oraz firm specjalizujących się w oczyszczaniu powierzchni leśnych, którzy poszukują łatwego do transportu, mocnego, wytrzymałego i wydajnego rozdrabniacza. Ta jednostka standardowo oferuje rozwarcie gardzieli o przekroju 610×1524 mm oraz silniki o mocy od 365 do 440 KM. Dla Modelu 2680 dostępnych jest wiele różnych opcji wymiennych sit oraz frezów, które pozwolą dostosować maszynę do własnego typu przetwarzanego materiału. Wydajność tego modelu wynosiła (w zależności od wyposażenia) powyżej 230 metrów sześciennych zrębka na godzinę.
 
Model 2680 posiada charakterystyczny dla recyklerów Beast opatentowany układ młyna “Cuttermill”, który rozdrabnia materiał zasadniczo poprzez cięcie lub łupanie w przeciwieństwie do miażdżenia tradycyjnych młotkowych rozdrabniaczy. Ten system w połączeniu z szybkoobrotowym układem napędu, pozwala jednostce 2680 łatwo rozdrabniać materiał o większej średnicy. Gałęzie, kłody, całe drzewa, karpy korzeniowe, odpady z pozyskiwania drewna, odpady z oczyszczania powierzchni leśnych, drewno poużytkowe, podkłady kolejowe, drewniane słupy telefoniczne, odpady tartaczne, palety, kompost, drewno okorkowe, drewno kawałkowe nie stanowią dla modelu 2680 żadnego problemu. 

Beast 2680

Ta jednostka jest szczególnie efektywna przy przetwarzaniu różnorodnych małowartościowych materiałów w pełnowartościowe produkty jak kompost, barwiony mulcz, biomasa, ściółka dla zwierząt itp. Model 2680 standardowo oferowany jest ze zdalnym sterownikiem przewodowym i opcjonalnie może być wyposażony w sterowniki radiowy, ,który pozwala na bardziej swobodną obsługę urządzenia z kabiny ładowarki lub innych zdalnych lokacji. 

 
Beast 3680 
Stał się on najbardziej popularną jednostką w grupie maszyn do recyklingu odpadów oferty Bandit. Przewyższył inne rozdrabniacze w swojej klasie pod względem skali zastosowań oraz odnotowanych wydajności, (przekraczającej  nawet 380 metrów sześciennych zrębka na godzinę). Gardziel ma rozwarcie 890×1524 mm, jednostki napędowe mieszczą się w przedziale  od 400 do 800 KM.
 
W ostatnim czasie Model 3680 jest wykorzystywany w licznych firmach związanych z wytwarzaniem peletów dla potrzeb energetyki odnawialnej. Ten typ produktu o frakcji, która w ponad 95% nie przekracza 6mm nazwany został przez Bandit Industries bio-trocina. Jednostka 3680 przetwarza także słomę w zakładach celulozowo-papierniczych zlokalizowanych w północnej Polsce. Rozdrobniona słoma w dużej części zasila lokalną elektrociepłownię. Pomimo że duże okrągłe baloty są większe od rozwarcia gardzieli modelu 3680, górny walec podający jest w stanie unieść się ponad balotem, zmiażdżyć go i łatwo wprowadzić do gardzieli maszyny. Z uwagi na długość przenośnika podającego Modelu 3680, baloty mogą być podane w serii na taśmę zapewniając ciągłość procesu przetwarzania. 

Beast 3680
 
Równie skuteczne rezultaty osiąga inna maszyna Beast wyposażona w pakiet nożowy oraz odpowiednich rozmiarów sita rozdrabniająca wierzbę energetyczną przeznaczoną dla instalacji, która nie toleruje obecności ponadwymiarowych wtrąceń. W tym zastosowaniu narzucone są rygory dotyczące frakcji oraz ciętej struktury, którym tradycyjne rębaki bez sit oraz typowe bijakowe rozdrabniacze nie są w stanie sprostać.
 
 
Beast 4680
Jest największym i najbardziej wydajnym (około 600 metrów sześciennych zrębka na godzinę) recyklerem w rodzinie Beast’ów – bez trudu przetwarza karpy korzeniowe oraz całe drzewa. Rozwarcie gardzieli tej jednostki wynosi 1143 x 1524 mm, a pracuje z jednostkami napędowymi z przedziału od 875 do 1050 KM. 

Beast 4680

Maszyna jest gotowa do pracy niemal od zaraz – może zostać przygotowana do pracy w czasie poniżej 10 minut. Jak wszystkie recyklery Bandit Beast, również i ten wytwarza końcowy produkt w cyklu jednofazowym. Ponieważ znaczna część materiału jest rozdrobniona do właściwego rozmiaru już przy inicjalnym cięciu, a nie na sitach wewnątrz komory, materiał ten szybko przechodzi przez sita, maksymalizując wydajności.

za: informacje i zdjęcia  firmowe ZUiUZ
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.