Robot do pielenia DINO trafił na rynek

Jak podają przedstawiciele firmy Naio Technologies, konstruktora pielącego robota, pierwsze egzemplarze trafiły już na pola producentów warzyw. DINO będzie pracował na polach z sałatą m.in. we Francji, Portugalii i Danii.

 

Ten ważący 800 kg, napędzany energią elektryczną robot, może pracować bez przerwy przez 8 godzin. Dostosowany został do wykonywania zadań w uprawach z szerokością rzędów od 1,20 m do 1,60 m. DINO przemieszcza się w uprawie z prędkością 3-4 km/godz. i jest w stanie opielić 3-5 ha dziennie. Jego wymiary to 2,5 m długości oraz 1,3 m wysokości.

Robot wyposażony jest w kamery dzięki którym rozpoznaje rzędy z roślinami uprawnymi oraz w system nawigacyjny RTK GPS. W przeciwieństwie do innej konstrukcji tego producenta (robot OZ) jest to model zaprojektowany do większych gospodarstw. Ideą przyświecającą konstruktorom robota, było stworzenie urządzenia, które pozwoli na obniżenie kosztów produkcji w ekologicznej uprawie (bez użycia herbicydów).  

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCzy już czas na opryski? Ta aplikacja podpowiada sadownikom
Następny artykułWiększe zbiory truskawek na Wyspach Brytyjskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.