Sezon porzeczkowy rusza…

Nie tylko krzewy porzeczek zakończyły spoczynek zimowy i są gotowe do nowego sezonu wegetacyjnego. Zagrożenia mogące wyniknąć z anormalnie ciepłej zimy i wczesnej wiosny to nie wszystko, co niepokoi plantatorów. Obawiają się kolejnego ciężkiego pod względem ekonomicznym i organizacyjnym sezonu. Będą – między innymi  o tym – dyskutować na I Ogólnopolskim Spotkaniu Producentów Czarnej Porzeczki, które zwołano na 12 marca.
Do Wojciechowa k. Nałęczowa zapraszają 12 marca Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek wraz z firmami: Agrosimex, Bayer, Timac Agro Polska. Merytoryczny patronat nad spotkaniem sprawuje Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Co proponują zainteresowanym organizatorzy?
Będzie mowa o aktualnej sytuacji w polskiej branży porzeczkowej oraz o jej perspektywach, a także alternatywach dla niej i dla dotychczasowych sposobów zagospodarowania owoców. 
W bloku technologicznym przewidziano wystąpienia przedstawicieli nauki i praktyki dotyczące odmian, nawożenia i ochrony krzewów. 
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJagodowe Trendy 2016
Następny artykułChińczycy przejmują Syngentę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.