Truskawkowe przysmaki dla zmotoryzowanych

Źródło: atlasobscura.com
Mijasz gigantyczne posągi w kształcie truskawek, podjeżdżasz do okienka i zamawiasz owocowe przysmaki. Miasto Uden słynie z uprawy ciemnych czereśni, ale dzięki Janowi i Birgitte van den Elzen stało się obowiązkowym punktem w podróży dla miłośników truskawek z barem dla zmotoryzowanych oferującym jagodowe menu.

Pierwszym znakiem, że jesteś w przystani truskawkowej, będą trzy wielkie rzeźby truskawek usytuowane na środku ronda. Szybki skręt i jesteś w „Aardbeien Drive-In”. Podjeżdżasz do okienka i wybierasz spośród szeregu owocowych przysmaków – gofrów z truskawkami, lodów truskawkowych, koktajli, truskawek w czekoladzie, dżemów i oczywiście samych owoców.

Bar z jagodowym menu w Danii
Źródło: atlasobscura.com

Zanim rodzina van den Elzen, samodzielnie uprawiająca owoce, otworzyła truskawkowy bar dla zmotoryzowanych, prowadziła sklep i posiadała automaty z truskawkami, które nadal funkcjonują. Jednak po tym jak ich uprawa zyskała popularność w 2018 roku otworzyli bar dla zmotoryzowanych.

Holenderskie truskawki nazywane są zomerkoninkjes czyli „królowie lata”. Jeden kęs tych niesamowicie słodkich owoców i już dlaczego zyskały taki przydomek

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Knajpka dla zmotoryzowanych otwarta jest podczas szczytu zbioru truskawek w Uden czyli od marca do września. Ze względów bezpieczeństwa właściciele sugerują, żeby podjechać samochodem do okienka gdzie składa się zamówienia zamiast chodzić pieszo lub podjeżdżać na rowerze. Dla niezmotoryzowanych dostępny jest tuż przy ulicy automat do sprzedaży truskawek około 250 m na południe od samego „Aardbeien Drive-In”. Automaty z owocami są również otwarte później w sezonie – od kwietnia do grudnia.

Źródło: atlasobscura.com

Agata Perzyna

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUwaga plantatorzy warzyw kapustowatych!!!
Następny artykułAlbo dostosujemy się do rynku, albo trzeba zmieniać branżę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.